Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 14:33
 
Su ve kanalizazyon hat yapımı tamamlandı
İran sınır hattında meydana gelen ve Başkale’de etkili olan deprem sonrası yaralar sarılıyor. Hasarlı mahallelerde konutları yıkılanların ihtiyaçları devlet imkânları ile gideriliyor.
GÜNDEM Haberi
Su ve kanalizazyon hat yapımı tamamlandı

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Genel Müdürlüğü de mahallelerde çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü açıkladı. 
Depremden zarar gören mahallelerde içme suyu sıkıntısının yaşanmaması için tedbirlerini aldığını bildiren VASKİ, yaptığı altyapı çalışmalarıyla aksamaların önüne geçildiğine işaret etti..
Depremden en çok etkilenen Özpınar Mahallesinde hasar gören sondajın yerine yeni bir içme suyu hattı çekilerek mahallede su sorununun çözüldüğü belirtildi. AFAD tarafından bırakılan seyyar tuvaletlere de su verilerek faaliyet alındığı, ayrıca kanalizasyon hattı çekildiği vurgulandı. Ekiplerin yoğun gayret gösterip fosseptik çukuru kazarak altyapı sorununu da giderdiği ifade edildi. 
 VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan ve beraberinde ki heyet, mahallelere giderek vatandaşlarla görüştü. Bölgede incelemelerde bulunarak, taziye çadırında başsağlığı dileklerini ileten Kaplan, mahalle halkının taleplerini dinledi.
Mahallelerde içme suyu ve kanalizasyon sıkıntısının giderilmesi için çalışan ekiplerle de bir araya gelen VASKİ Genel Müdürü Kaplan, gece geç saatlere kadar çalışmaları yönetti. 
VASKİ Heyetinden Genel Müdür Yardımcısı Abdulvehap Gezgen, Plan Proje Dairesi Başkanı Harun Şahin, İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Bahattin Önder, İçme Suyu Dairesi Başkanı Rahmi Akkol, Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç de deprem bölgesinin sorunlarının giderilmesi için ekiplerle birlikte koordinasyon sağlıyor./ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Su, ve, kanalizazyon, hat, yapımı, tamamlandı,
Haber Yazılımı