Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 09:26
 
Sulama kanallarında temizlik yapılacak
Van Büyükşehir Belediyesi, çiftçileri desteklemek amacıyla il genelinde büyük bir çalışma başlattığını duyurdu. Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin talepleri doğrultusunda sulama kanalları ve göletlerde temizliğin yanı sıra yeni sulama kanallarının yapımı için start verdiğini bildirdi.
GÜNDEM Haberi
Sulama kanallarında temizlik yapılacak

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın, bu yıl 13 ilçe ve 400 yerleşim alanında 42 iş makinası ve 100’e yakın personelle bakım, onarım ve temizliğine başladığı açıklandı. Oluşturulan 13 ekibin, ortalama uzunluğu 600 km’yi bulan sulama kanallarının ve 100.000 m2’lik alana sahip göletlerin temizliği ve bakım-onarımını yapacağı kaydedildi. Bakım-onarım ve temizlik çalışmalarının yanı sıra Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın yeni gölet ve sulama kanalları yapacağı da vurgulandı. Bu kapsamda 200 km’lik yeni sulama kanalları ve 5 adet yeni gölet yapılacak.
Yine köy muhtarları ve çiftçilerin talepleri doğrultusunda büyük ve küçükbaş hayvanların sulama ihtiyacını karşılamak için su kaynaklarına en yakın noktalara su sıvatları kurularak, hayvancılıkla uğraşan köylünün suya en kolay şekilde ulaşmasının sağlanacağı belirtilirken, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın iş sezonuna başlama startına Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire başkanlarının da katıldığı bildirildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sulama, kanallarında, temizlik, yapılacak,
Haber Yazılımı