Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 14:35
 
Tabip Odası’ndan “14 Mart” açıklaması
Van-Hakkâri Tabip Odası tarafından, “14 Mart Tıp Bayramı” dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Tabip Odası’ndan “14 Mart” açıklaması

Odalar İş Merkezi’ndeki binada açıklamayı Van-Hakkâri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Deniz Değer, yaptı.
Hekimlerin her dönem insanlığın hizmetinde olduğunu belirten Değer, “Hekimlik, doğası gereği bilimden yana, ilerici, özgür ve bağımsızdır. 100 yıl önce olduğu gibi günümüzde de hekimlerin ülkemizde ve dünyada insanlığın bedensel, ruhsal ve sosyal iyilik halinin korunması yolunda gösterdiği çaba değişmemiştir.” dedi.  
Hekimlerin yaşadıkları sorunları da dile getiren Değer, şöyle devam etti:
“Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının bu çabasının yanında, sağlık çalışanlarının mevcut çalışma koşulları, giderek derinleşen sorunlarla boğuşmalarına neden olmaktadır. İnsan hayatının kutsallığını ön plana koyarak çalışan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının uğradığı şiddet, azalmak bir yana gün geçtikçe artmaktadır. Sağlık sisteminin ortaya çıkardığı sorunlar, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sırtına yüklenmektedir. Buna karşın şiddet gösterene karşı cezasızlık, şiddetin artmasının önemli sebeplerinden birisidir.”
Hekimlerin özlük haklarında iyileşme yapılması gerektiğine işaret eden Değer, şunları kaydetti:
“Bakanlığın bunu ortaya çıkaracak bir çalışması henüz görülmemiştir. Fiili hizmet tazminatında yapılan düzenlemeler yeterlilikten oldukça uzaktır. Sağlık çalışanlarının aldığı ücretler her geçen yıl erimektedir. Aynı zamanda mevcut uygulama emekliliğe yansımadığından, emekli hekimlerin ciddi ekonomik zorluklar içinde yaşamasına sebep olmaktadır. Van-Hakkâri Tabip Odası olarak hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlarız.”  Haber: Adil HARMANCI

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tabip, Odası’ndan, “14, Mart”, açıklaması,
Haber Yazılımı