Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 09:02
 
Taksitli satışlar, kuyumcu esnafının yüzünü güldürdü
Havaların ısınmaya başladığı bu günlerde, düğün yapacak olan vatandaşlar da hazırlıklarını yapmaya başladı. Ev, mobilya, beyaz eşya derken, genç çifleri en fazla sıkıntıya sokan masrafların başında da altın geliyor. Ancak alınan bir kararla bazı altınlar için kredi kartına taksit imkanı, hem genç çiftleri hem de kuyumcuları mutlu etti. Kredi kartına taksit imkana vatandaşların ilgi göstermesi,kuyumcu esnafının da yüzünü güldürdü.
EKONOMİ Haberi
Taksitli satışlar, kuyumcu esnafının yüzünü güldürdü

Konuyla ilgili görüştüğümüz Yakupoğlu Kuyumculuk sahibi Akif Ölmez, son günlerde işlerinde yaşanan artış ve halkın altın alımına olan ilgisinden dolayı satışlarının arttığını belirterek; “Baharın gelmesiyle birlikte vatandaşlar da yapmayı planladıkları düğünler için altın almaya başladılar. Seçim sonrası işlerimizde gözle görülür bir hareketlilik oluşmaya başladı. Seçim öncesi altın fiyatları epey bir yükselmişti, seçim sonrası altın fiyatları biraz düştü. Bu durum da altın almak isteyen kişilerin işine yaradı” dedi.

 

“4 TAKSİTLİ SATIŞLARIMIZ BAŞLADI”

Altın satışlarına etki eden en önemli nedenlerden birinin kredi kartına yapılan taksitli satışlar olduğunu ifade eden Ölmez; “Geçen hafta itibari ile işçilikli ürünlerde 4 taksitli satışlarımız başladı. Taksitli satışlarımız tüm ürünler için geçerli değil, yani hemen paraya dönen ürünler için geçerli değil. Yüzük, küpe, bilezik gibi, bir düğün alışverişini karşılayacak şekilde 4 taksit imkânımız var. Taksitli satışlara yönelik halkımızın talebi çok yoğun. Gelip soranların sayısı da oldukça fazla. Taksitli olmayan ürünlerimiz çeyrek, yarım, gram altın, has altın ve tam altın şeklindedir. Bunları taksitle satma imkanı yok.” şeklinde konuştu.

 

FİYATLAR

Takı fiyatları hakkında da bilgiler paylaşan Yakupoğlu Kuyumculuk sahibi Akif Ölmez şunları söyledi; “ Düğün alışverişi için genelde tek taş yüzükler alınıyor. 400 TL ile 1500 TL arası değişiyor bunun fiyatı. Setlerimizin fiyatı 3 bin TL ile 50 bin TL arası değişiyor. En çok satılan setlerimiz orta seviye dediğimiz 8 bin ile 15 bin TL arası değişen takımlarımızdır. Her bütçeye ve her zevke uygun ürünlerimiz mevcut. Yeni nesil eskisi gibi kaba görüntülü ürünleri tercih etmiyor, kibar, ince modelleri alıyor. Biz de halkımız hangi ürüne rağbet ediyorsa ona dönüş yapıyoruz.” 

 

“YENİ NESİL PIRLANTA SEVİYOR” 

 Farklı zamanlarda uyguladıkları indirimlerinin de olduğunu dile getiren Ölmez, son olarak şunları söyledi; “Görüntüde güzel görünen ve gramı hafif olan ürünlerimiz var. Bir de vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına Van AVM’de ZEN Pırlanta mağazasını açtık. Malum pırlantada taksit olayı çok daha gerekliydi, çok talep vardı. Bu taksit olayı alımı epey bir kolaylaştırdı. Bir de yeni nesil pırlantaya çok rağbet gösteriyor, herkes tek taşım pırlantam olsun istiyor. Onun için çok iyi bir ilgi var şuan itibari ile.”

Özel Haber: M. Selim Kurt

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Taksitli, satışlar,, kuyumcu, esnafının, yüzünü, güldürdü,
Haber Yazılımı