Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 17:06
 
Tarım Fuarı'nı 8 bini aşkın kişi ziyaret etti
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında bir süreliğine ara verilen fuarlar, 1 Eylül 2020 tarihi itibari ile yeniden start aldı. Bu kapsamda, Van'da da pandemi sonrası ilk fuar olarak 10. Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı düzenlendi. Gerekli tedbirler alınarak gerçekleştirilen fuarın verimli geçtiği ve fuarı 8 bin 300 kişinin ziyaret ettiği açıklandı.
GÜNDEM Haberi
Tarım Fuarı'nı 8 bini aşkın kişi ziyaret etti

Düzenlenen fuara ilişkin açıklamalarda bulunan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, koronavirüs tedbirleri kapsamında fuarların yasaklandığını, ancak yni normal kapsamında ilk fuarrı gerçekleştirdiklerini kaydetti. Van'da düzenlenen Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın, nasıl geçeceğinin, sonuçlarının merak edildiğini anlatan Güler; "Verimli bir fuar gerrçekleştirdik. Fuarımız sektöre de moral verdi" dedi. 

 

Güler, yaptığı açıklamada; "Bu fuarı organize etmemizdeki en önemli sebeplerden biri hem sektöre hem de topluma hayatın devam ettiğini belirtmek ve moral vermekti. Bunda başarılı olduğumuzu da gördük. Biz, şunu söylemeye çalıştık; elbette bu günler geçecek, bizlerin daha çok çalışması, üretmesi ve ayakta durması gerekiyor, yoksa bu süreç geçtiğinde farklı buhranlar yaşayacağız. Fuarın sektöre ve topluma büyük bir moral verdiğini gördük. Bu sıkıntılı süreçte böyle bir organizasyon çok büyük bir riskti, ama biz riskten kaçmadık. Çok mücadele ettik, herkesin kafasında soru işaretleri vardı, biz yapacağımız işi ve alacağımız tedbirleri iyi anlattık ve gerekli tedbirleri üst düzeyde alarak başarılı bir şekilde ve sorunsuz bitirdik." diye konuştu.
Fuarda 62 stantta ülke genelinde 130 markanın tanıtım yaptığı belirtilirken, 8 bin 300 kişi tarafından fuarın ziyaret edildiği kaydedildi. 
Sıkıntılı sürece rağmen katılımın büyük önem arz etiğini belirten Güler; "İnsanlar Van’ın potansiyelini biliyor ve bize karşı bir güven besliyor, bunu çok önemsiyoruz. Bilindiği gibi ülkemiz genelinde birçok büyük fuar; katılımcı olmadığından ya iptal edildi ya da ertelendi. Katılımcılarımızın bize ve Van halkına güvenerek katılmaları takdire şayandır. En büyük mutluluklarımızdan biri de bize güvenen katılımcılarımızın memnun ayrılması ve onlara mahcup olmamamızdır. Bundan sonraki dönemde de ilk günkü heyecanla ve şevkle Van’ın ekonomisine, kalkınmasına ve tanıtımına katkı yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Başta ekip arkadaşlarım olmak üzere fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, bize güvenerek gerek ilimizden gerek Türkiye’nin çeşitli illerinden binlerce kilometre yol kat ederek katılım sağlayan tüm katılımcı firmalarımıza, bu sıkıntılı süreçte fuarı ziyaret ederek verimli geçmesini sağlayan ziyaretçilerimize ve fuarın topluma ulaşmasında emeği olan değerli basın mensuplarına teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tarım, Fuarı'nı, 8, bini, aşkın, kişi, ziyaret, etti,
Haber Yazılımı