Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 15:43
 
Tarım Komisyonu, ekilen ürünleri yerinde inceledi
Bir süre önce İpekyolu Belediyesi tarafından, çiftçilere tohum desteği verilmişti. İpekyolu Belediye Meclis bünyesinde faaliyet gösteren Tarım ve Hayvancılık Komisyonu üyeleri, kırsal mahalleleri gezerek, ekilen tohumların filizlenmiş halini inceledi.
EKONOMİ Haberi
Tarım Komisyonu, ekilen ürünleri yerinde inceledi

İpekyolu Belediye Meclis üyelerinden oluşan Tarım ve Hayvancılık Komisyonu, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, tarımsal faaliyetleri destekleme ve sürdürülebilir üretim çalışmaları kapsamında çiftcileri ziyaret ederek, ekilen ürünleri yerinde inceledi.
Konu hakkında İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; "Kırsal bölgelerde bulunan 50 çiftçiye, 750 dönüme yetecek kadar, 150 torba tohum dağıtılmıştı. Tarım ve Hayvancılık Komisyonu, yaklaşık 2 aylık süre içerisinde filizlenen mısırları incelemek üzere kırsal mahallelerde incelemelerde bulundular. Çiftçiler Kadir Akbaş belediyenin bu çalışmasından dolayı teşekkür ederek, şimdiden mısır filizlerinin beklenenin üzerinde boya ulaştıklarını kaydederek, kendileri kadar belediyenin de emeği olduğunu ve kendilerine destek verildiğini söyledi" denildi. 
Tarım ve Hayvancılık Komisyonunun, yapmış olduğu incelemeleri rapor haline getirerek, önümüzdeki ayın İpekyolu Belediye Meclis birleşiminde görüşmeye açacağı bildirildi. 

/ Prestij Haber Merkezi 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tarım, Komisyonu,, ekilen, ürünleri, yerinde, inceledi,
Haber Yazılımı