Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 16:12
 
Tekataş: Tüm ilçelere arıtma tesisi kurulacak
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ali Tekataş, Daire Başkanlıklarından brifing alarak kurumda yapılan çalışmaları değerlendirdi. Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının iştirak ettiği programda Tekataş, gelinen durumun analizini yaparak, tüm ilçelere atık su arıtma tesisi kurulacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Tekataş: Tüm ilçelere  arıtma tesisi kurulacak

Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Murat Aslan’ın sunumu ile mevcut arıtma tesislerinin durumu masaya yatırıldı. Halen Van merkez dışında Erciş, Edremit, Gevaş ve Başkale’de atık su arıtma tesisinin bulunduğunu söyleyen Genel Müdür Tekataş, "Çatak İlçemizin projesinin onaylanıp ihaleden sonra yer tesliminin yapıldığını geçen haftalarda duyurmuştuk. Ancak diğer ilçelerimizde arıtma tesisi bulunmuyordu. Buradan Muradiye, Çaldıran, Özalp, Saray, Bahçesaray, Gürpınar ilçelerine de atık su arıtma tesisisin yapılması için proje yapımlarının tamamlandığı müjdesini veriyorum. Van’ımıza hayırlı olsun” dedi.
Çevreye duyarlı ve Van Gölü havzasını koruma amaçlı yapılan çalışmalarla VASKİ’nin çevre dostu bir kurum olduğunu dile getiren Tekataş, "Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için yaptığımız çaba kamuoyunun malumudur. Halen sürmekte olan Merkez İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisimiz ile de Türkiye ve Van’ın incisi Van Gölü'nü kirlilikten tamamen arındırıyoruz. Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İlbank A.Ş Genel Müdürlüğü ile Van Valiliğine verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederim.” şeklinde konuştu./ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tekataş:, Tüm, ilçelere, , arıtma, tesisi, kurulacak,
Haber Yazılımı