Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 10:40
 
Tekvando il şampiyonası tamamlandı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortak düzenlenen ve okul sporları kapsamında yapılan Tekvando il şampiyonası tamamlandı.
SPOR Haberi
Tekvando il şampiyonası tamamlandı

10-12 yaş grubu Yıldızlar İl Tekvando Şampiyonasında altın madalya alan 18 sporcu, Van ilini Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.
İpekyolu, Tuşba, Edremit, Erciş ve Gürpınar ilçelerinde yürütülen tekvando spor faaliyetlerine Bin 500’e yakın sporcu katılıyor. 
17 Antrenör, 5 hakem ile 30’ya yakın okullara ait spor merkezlerinde yapılan çalışmalar final müsabakalarıyla taçlandırıldı.
75 sporcunun katıldığı tekvando il final şampiyonasında 18 sporcu dereceye girerek, Van ilini, yapılacak olan Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazandı.
Ödül törenine katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, öğrencilerin sosyalleşmesine katkı sunan, özgüven kazandıran, öğrenciye kendini keşfetme imkanı sunan, karar verme, güven duygusu oluşturma, ilimize ve ülkemize faydalı birer birey olarak yetişmelerine ön ayak olan okul sporlarının önemine değindi. 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Yalçın Özdemir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç, tekvando antrenörleri, öğrenci, öğretmen ve velilerin katıldığı final müsabakaları dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve madalyaların verilmesi ile son buldu. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tekvando, il, şampiyonası, tamamlandı,
Haber Yazılımı