Haber Detayı
27 Nisan 2017 - Perşembe 09:29
 
TEOG sınavının ilk oturumu yapıldı
TEOG 2. dönem merkezi ortak sınavlarının ilk oturumu dün yapıldı. Van’da 24 bin öğrenci 330’u aşkın merkezde sınava girecek.
EĞİTİM Haberi
TEOG sınavının ilk oturumu yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınavlarının ilk oturumu dün gerçekleştirildi.
Türkiye genelinde 1 milyon 185 bin 328 öğrenci dün başlayan TEOG sınavında ter döktü.
TEOG ikinci dönem merkezi ortak sınavlarının ilk oturumu dün saat 09.00’da başladı. 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen sınavlara 1 milyon 185 bin 328 öğrenci katılıyor. Sınavlar, yurt içinde 970 merkezde 16 bin 257 okulda ve 94 bin 225 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 22 okulda düzenleniyor.
Ögrenciler dünki ilk oturumda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavına girdi. Öğrenciler, her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli 20 soruluk testlerden sorumlu oldu. Her bir ders için sınav süresi 40 dakika olarak gerçekleşti.
Saat 12.00’a kadar süren TEOG sınavının ikinci oturumu ise bugün Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavlarıyla devam edecek.
Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, 26-27 Nisan tarihlerinde düzenlenen 2. TEOG sınavına Van ilinde 24 Bin öğrencinin 330’u aşkın merkezde sınava girdiğini belirterek, öğrencilere başarılar diledi. 
Her sınavın yeni bir başlangıç olduğunu belirten Kırekin, “TEOG Sınavına giren bütün öğrencilerimize başarılar dilerim. Sınavlar engel değil, birer basamaktır. Rabbim bütün öğrencilere zihin açıklığı versin. Öğrencilerimizin güzel sonuçlar almasını temenni ediyorum. Umarım her şey gönüllerince olur. 13 ilçemizde sağlıklı bir şekilde sınav yapılıyor. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve aileleri için büyük bir önem taşıyan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının ilimizde, huzur ve sükün içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
 / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: TEOG, sınavının, ilk, oturumu, yapıldı,
Haber Yazılımı