Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 10:18
 
Toplu iş sözleşmesi imzalandı
Van Büyükşehir Belediyesi ve VASKİ Genel Müdürlüğü ile Hizmet-İş Sendikası Van Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi, düzenlenen törenle imzalandı.
GÜNDEM Haberi
Toplu iş sözleşmesi imzalandı

Van’da bulunan bir düğün salonunda gerçekleşen imza törenine Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Sinan Aslan, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Hizmet İş Sendikası Genel Başkan vekili Av. Hüseyin Öz, Hizmet - İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Fazıl Tamer, Salih Allahverdi, Ülker Cem Kaplan ve sendikaya bağlı üyeler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra başlayan törende konuşan Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, “Yaklaşık 1,5 yıldır Van’da sizlerle omuz omuza, gönül gönüle, Van’ımızın güzel insanlarına hizmet etmeye çalıştık. Bu şehirde Belediyecilik anlamında dokunulmadık hiçbir el bırakmadık. Şehrimizi yıllardır hasret kaldığı hizmetlerle hep beraber buluşturduk. Bu hizmetlerin yanında işçi kardeşlerimiz ile Sendika arasındaki iş sözleşmesi sürecini yakinen takip ettim”dedi.

 

2 BİN 850 KİŞİ İÇİN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ
Van Büyükşehir Belediyesi ve VASKİ Genel Müdürlüğü ile Hizmet-İş Sendikası Van Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi için düzenlenen törende konuşan Hizmet- İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, 2 bin 850 kişinin toplu iş sözleşmesi için bir araya geldiklerini belirterek; “Toplu iş sözleşmemizin üyelerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Taşeron çalışmasını tarihin çöplüğüne gömdüğü için, çalışanlarımızı bu kölelikten kurtardığı için ve bizleri bu sözleşme haklarına kavuşturduğu için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Burada imzalanacak sözleşmeler, şimdiye kadar imzalanmış en güzel sözleşmelerdir. Bu sözleşmeler 3 yıllık yapılacak ve bundan sonra emekli oluncaya kadar maaşlara hep etki edecektir”dedi. 

 

“YENİ BİR DÖNEMİ İNŞA EDİYORUZ”
Efeoğlu’nun yaptığı konuşmadan sonra konuşan Hizmet İş Sendikası genel başkan vekili Av. Hüseyin Öz, “Büyükşehirde, VASKİ’de, BELVAN ve VANSU’da yeni bir dönemi inşa ediyoruz. Sendika tarihini burada bir kez daha yazıyoruz. Bugün, bu birlikteliğimize vesile olan, toplu iş sözleşmelerimize katkı sunan, başta değerli valimize, genel sekreter yardımcılarımıza, Vaski, Belvan ve Vansu genel müdürlerine, daire başkanlarına canı gönülden teşekkür ediyorum. Sendikamızın Van’daki mücadelesine yılmadan, yorulmadan ve korkmadan liderlik eden Van Şube Başkanım Abdullah Efeoğlu’na, yönetimine, bize inanan, güvenen ve bizimle birlikte omuz omuza yürüyen üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Peygamber efendimiz buyuruyor ki; “Nefsim elinde olan Allah’a andolsun ki, gerçek müminlerin misali bal arılarının misali gibidir. Onlar sadece temiz ve helal olanı yerler, sadece temiz ve helal olanı üretirler. ( Onlar helal ve temiz olanı elde etmek, helal ve temiz olanı üretmek için) her yere konarlar. Fakat tabiattan hiçbir şeyi kırmazlar ve hiçbir şeyi bozmazlar.” Üyelerimizin tıpkı arılar gibi, helal ve temiz olandan elde etmek için çalışacaklarına, alın teri akıtacaklarına, kendilerine tevdi edilen emanetlere sahip çıkacaklarına, şehri imar edeceklerine ve bozmayacaklarına yürekten inanıyorum. Bu vesileyle toplu iş sözleşmelerimizin Van Büyükşehir Belediyemize, Vaski Genel Müdürlüğümüze, Belvan ve Vansu şirketlerimize, üyelerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Sizleri tekrar sendikamız HİZMET-İŞ ve konfederasyonumuz HAK-İŞ adına saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

 

“DOKUNULMADIK HİÇBİR EL BIRAKMADIK”
Düzenlenen imza töreninde son olarak konuşan ve belediye işçileri ile bir araya gelmenin kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, yaptıkları sözleşmenin tüm işçilere hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, şöyle konuştu; “Yaklaşık 1 buçuk yıldır Van’da sizlerle omuz omuza, gönül gönüle Van’ımızın güzel insanlarına hizmet etmeye çalıştık. Bu şehirde Belediyecilik anlamında dokunulmadık hiçbir el bırakmadık. Şehrimizi yıllardır hasret kaldığı hizmetlerle hep beraber buluşturduk. Bu hizmetlerin yanında işçi kardeşlerimiz ile Sendika arasındaki iş sözleşmesi sürecini yakinen takip ettim. Elbette ki iş sözleşmelerinde kurumlarımızın maddi imkânlarını dikkate alacağız. Bunun yanında işçi kardeşlerimizi memnun edecek, onların da yüzünü güldürecek rakamlarla bu işi bağlamayı hedefliyorduk. Çok şükür hem işçilerimizi memnun edecek, hem de kurumlarımızın yatırımlarını zorlamayacak noktada anlaşmış bulunuyoruz. Bu noktada adımlarımızda tabii Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin çizdiği çerçeve içerisinde hareket ediyoruz. Bu sözleşmeyi esasında Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimiz adına gerçekleştirdik. Her zaman işçiden yana olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize şükranlarımı sunuyorum. İşçilerimizin de gayretle bu şehre hizmet edeceklerine yürekten inanıyorum. Tekrardan tüm işçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”
Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun yaptığı konuşmadan sonra tören taraflar arasında atılan imzalar ve plaket takdimi ile sona erdi. Haber: M. Selim Kurt

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Toplu, iş, sözleşmesi, imzalandı,
Haber Yazılımı