Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 09:42
 
Trafik kurallarını eğlenerek öğreniyorlar
Van Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü proje kapsamında çocuklar hem teorik hem uygulamalı trafik eğitimi alıyorlar.
YAŞAM Haberi
Trafik kurallarını  eğlenerek öğreniyorlar

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda okul öncesi ve İlkokul öğrencilerine Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı eğitmenler tarafından trafik işaretleri ve kuralları ile ilgili hem teorik hem de uygulamalı eğitimler veriliyor. Koç, Hüsrevpaşa, Yavuzselim, Eminpaşa, Tav-ifakat Yavuz ilkokulları ile Sevgili Öğretmenim, Şefkat ve Atatürk anaokullarındaki çocukların trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmalarını sağlamak amacıyla eğitimlere devam ediliyor. 
Bu eğitimler kapsamında Sevgili Öğretmenim Anaokulundan 43 minik öğrenciye  eğitim pistinde çeşitli trafik eğitimleri verildi. 
Özel akülü araçlar ile direksiyonun başına geçen minikler eğitici trafik polislerinin verdiği komutlara göre trafik ışıklarına uyma, yaya geçitlerini doğru kullanma ve diğer trafik kuralları hakkında kapsamlı bir eğitimden geçtiler.
Büyükşehir Belediyesine ait 90 bin m2 alan üzerinde inşa edilen eğitim parkında uygulamalı eğitim pistlerinin yanı sıra derslikler de yer alıyor. 20 akülü aracın yanısıra engelli çocuklar için de 2 adet özel akülü araç bulunuyor. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Trafik, kurallarını, , eğlenerek, öğreniyorlar,
Haber Yazılımı