Haber Detayı
05 Nisan 2018 - Perşembe 10:05
 
Turistlerin fiyat hassasiyeti!
Van’a özellikle alışveriş için gelen İranlı turistlerin en hassas olduğu konuların başında fiyatlar geliyor. Turistler otel, lokanta ve mağazalarda fiyat listesi ve etiketlerinin bulundurulmasını istiyor.
TURİZM Haberi
Turistlerin fiyat hassasiyeti!

Son yıllarda İran’dan Van’a yoğun bir turist akışının gerçekleşmesi üzerine kentte bazı önlemler alındı. Bunlardan biri de, şikâyetler ve rehberlik konusunda kolaylık sağlanması amacıyla bir Turizm Danışma Ofisi’nin açılması oldu. Ofisin açılması başta turizmciler olmak üzere herkes tarafından yerinde bir karar olarak karşılanırken, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki danışma ofisine günde ortalama 200 dolayında turistin başvurduğu belirtildi.

 

DAHA ÇOK ADRES SORUYORLAR

Ofis görevlileri, gelen turistlerin, daha çok adres sorduklarını söyledi. 

Yerli turistlerin de adres konusunda başvuruda bulunduklarını belirten danışma ofisi görevlileri, İranlı turistlerin ayrıca fiyat konusunda yaşadıkları problemlerle ilgili olarak da başvurduklarını ve yardım talebinde bulunduklarını söyledi.

Danışma ofisine ulaşan sorun ve şikayetler, buradaki görevliler tarafından rapor haline getiriliyor ve ilgili birimlere gönderiliyor. Ofis ayrıca konunun takipçisi de oluyor.

 

ETİKET VE FİYAT LİSTESİ

Gazetemize konuşan danışma ofisine başvuran turistler, bazı yerlerde ürünler üzerinde fiyatların olmadığını, ürün üzerinde fiyatların olmasını istediklerini söyledi.

Etiket ve fiyat listesi olması gerektiğini belirten turistler, “Belki bir otel, bir lokanta fazla para alır, ama bütün Van’a mal olur. O nedenle otel, lokanta ve mağazalarda etiket ve fiyat listeleri olmalıdır. Bunlar olursa kimsedü şüphe oluşmaz. Otellerde fiyat listesi var, ama bazıları, böyle yoğun zamanlarda kaldırabiliyor” diye konuştular.

 

DİL SORUNU VAR

Turistlerin bir diğer sorunu ise dil konusu. Turistler, özellikle Farsça konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

İranlı turistler, plaj ve benzeri eğlence mekanları taleplerini de dile getirdi.

 

Özel Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Turistlerin, fiyat, hassasiyeti!,
Haber Yazılımı