Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 17:16
 
Türk Polis Teşkilatı 175 yaşında
10 Nisan 1845 yılında kurulan Türk Polis Teşkilatı, 175. yılını kutluyor. Bu nedenle her yıl 10 Nisan günü Polis Bayramı olarak kutlanırken, gün dolayısıyla Vali Mehmet Emin Bilmez de mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Türk Polis Teşkilatı 175 yaşında

Vali Bilmez, mesajında; “Vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olan Emniyet Teşkilatımız, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biridir. 10 Nisan 1845’te teşkilat olarak kurulan ve 175 yıldır milletinin hizmetinde olan Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretler ve yaptığı hizmetler sonucunda, milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. “ dedi.
Vali Mehmet Emin Bilmez, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “175 yıllık köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip Emniyet Teşkilatımız, emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini de almak suretiyle çağdaş bir anlayışla yerine getirmektedir. Bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizden hayatta olanlara sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Polis teşkilatımızın 175. kuruluş yıldönümünde Van'da ve ülkemiz genelinde görev yapan tüm polislerimizin haftasını kutluyor, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan tüm polislerimize başarılar diliyor, aileleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyorum.” / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türk, Polis, Teşkilatı, 175, yaşında,
Haber Yazılımı