Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 12:21
 
"Türkiye'de Bilim, Bilimsel Araştırmalar ve Geleceği" konferansı
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (Van YYÜ) TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Emin Kansu, "Türkiye'de Bilim, Bilimsel Araştırmalar ve Geleceği" adlı bir konferans verdi.
BİLİM Haberi

Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Konferans Salonunda TÜBA Üniversite Konferansları kapsamında "Türkiye'de Bilim, Bilimsel Araştırmalar ve Geleceği" konferansı düzenlendi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Van YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kayri, üniversitenin bu tür etkinlikleri desteklediğini ifade ederek, "Van YYÜ'de sürekli bilimsel içerikli konferanslar organize ediliyor. Üniversitemizde neredeyse her hafta bir etkinlik oluyor. Bilimsel yayın konusunda da önemli bir yerdeyiz. İnşallah ileriki süreçte daha da artacak bilimsel yayınlarımız. Bu anlamda Tıp Fakültemizin de bilimsel yayın sürecine önemli katkıları var. Ben bu konferansta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Emin Kansu, Türkiye'de bilim ve bilimsel araştırmalar hakkında önemli bilgiler veren bir sunum yaptı. Prof. Dr. Kansu, sunumun ardından katılımcıların sorularını da cevapladı. Soru-cevap kısmının ardından konferans sona erdi.

Konferansa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tuncer, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: "Türkiye'de, Bilim,, Bilimsel, Araştırmalar, ve, Geleceği", konferansı,
Haber Yazılımı