Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 15:10
 
Türkmenoğlu'ndan açıklama; "İsmimizi kullananlara fırsat vermeyeceğiz"
AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, kendi adı ile birlikte AK Parti ismini kullanarak menfaat temin etmeye çalışanların olduğunu belirterek; “Bazı kişi veya kişilerin partimiz ve adımı kullanarak iş vaadi karşılığı şahsi menfaat elde ettikleri bilgisi emniyet güçlerimize ve adli makamlara bildirilmiş, bunun üzerine kapsamlı bir operasyon başlatılmıştır. Yapılan operasyonda birçok kişi gözaltına alınmış, sorgulamalarının ardından adli makamlara sevk edilen bazı kişiler tutuklanmıştır. Geniş kapsamlı operasyon devam etmekte, ifadeler doğrultusunda her geçen gün şikayetçi sayısı artmaktadır. Bu konuda her kim olursa olsun gerek şahsımı, gerekse temsil ettiğim siyasi partimin kullanılmasına fırsat vermeyeceğimi ve bu kirli emeller peşinde olanlar ile mücadele edeceğimi bir kez daha ifade ediyorum.” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
Türkmenoğlu'ndan açıklama;

AK Parti (Adalet ve Kalkınma Partisi) Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Kadın Kolları Başkanı Havva Duran ve Gençlik Kolları Başkanı Kadir Özbilge'nin de katıldığı basın toplantısında, bazı uyarılarda bulundu. Kendisinin ve partisinin adının kullanılarak menfaat temin edilmeye çalışıldığını söyleyen ve bunun da emniyet güçlerince tespit edildiğine vurgu yapan Türkmenoğlu; “İsmimizi kullanarak menfaat temin etmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Türkmenoğlu, yaptığı açıklamada; “Ak Partimizin Van 6. Olağan kongresi sonrasında üstlenmiş olduğumuz Ak Parti İl Başkanlığı görevini, tüzüğümüzün bize verdiği yetkilerle Ak Davanın yüklemiş olduğu vizyon ve misyon çerçevesinde en iyi şekilde yürütmenin gayreti içindeyiz.
Görev süremiz içerisinde Genel ve Yerel seçim olmak üzere 2 seçim süreci yaşadık. 24 Haziran Genel Seçiminde 2 olan vekil sayımızı 3’ e çıkartmış bulunduk. 4000 oy daha alsaydık 4. Milletvekilimizi de Parlamentoya taşımış olacaktık. 31 Mart Yerel seçimlerinde yine saha hakimiyetini kurup tüm enerjimizle yerel seçimlerde de 2 olan Ak Belediye sayısını 4'e çıkardık. Bununla birlikte KHK ile ihraç edilenlerin belediye başkanı olamayacağına dair itirazlarımızı Yüksek Seçim Kuruluna yaparak 3 Belediyemizi daha Ak Belediyecilik ile buluşturduk. Cumhurbaşkanımızın katılım sağladığı Van 6. Olağan Kongresi Van tarihinde ki en yoğun katılımlı kongre olmasıyla beraber, aynı zamanda Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın mitingleri de, Van tarihindeki en yoğun katılımlı mitingler olarak tarihe geçmiş olup bu başarıyı ve gururu bize yaşatan başta tüm teşkilatlarımız olmak üzere tüm Van halkına teşekkürü bir borç biliriz.

Ak Parti kurulduğu günden bu güne dek, yoksullukla, yolsuzluklar ve yasaklarla mücadeleyi ilke edinmiştir. 18 yıl içerisinde gerek yaşam özgürlüğü gerekse düşünce özgürlüğünü toplumun tüm katmanlarında sağlayarak toplumsal barış ve huzur için tüm yasakları kaldırmıştır. Yoksulluk mücadelesinde, sosyal adalet anlayışımız ile 16 ayrı sosyal destek sayesinde yoksul vatandaşlarımızın derdine derman olan bir siyasi parti olarak tarihe geçtik. Yolsuzluk ile Adalet içerisinde mücadele ederek kararlı adımlar atılmıştır.  Ancak, Van özelinde teşkilat olarak başarılarımızı gölgelemeye çalışan, kirli emeller ile kirli oyunlar içerisinde olan, partimizin ve şahsımın siyasi kimliğini kullanıp, çıkar ve menfaat sağlayanlara partimizin ilkeleri gereği fırsat vermeyeceğimizi belirtmek isteriz. Bu kapsamda bazı kişi veya kişilerin partimiz ve adımı kullanarak iş vaadi karşılığı şahsi menfaat elde ettikleri bilgisi emniyet güçlerimize ve adli makamlara bildirilmiş, bunun üzerine kapsamlı bir operasyon başlatılmıştır. Yapılan operasyonda birçok kişi gözaltına alınmış, sorgulamalarının ardından adli makamlara sevk edilen bazı kişiler tutuklanmıştır. Geniş kapsamlı operasyon devam etmekte, ifadeler doğrultusunda her geçen gün şikayetçi sayısı artmaktadır. Bu konuda her kim olursa olsun gerek şahsımı, gerekse temsil ettiğim siyasi partimin kullanılmasına fırsat vermeyeceğimi ve bu kirli emeller peşinde olanlar ile mücadele edeceğimi bir kez daha ifade ediyorum” diye konuştu.

 

“DEĞERLERİMİZE LEKE SÜRMEYE ÇALIŞANLARA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

AK Parti Van İl Başkanı Türkmenoğlu,; “Kazanmış olduğumuz itibarımıza ve değerlerimize leke sürmeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Toplumda Ak Partiyi İş Bulma Kurumu haline getirenler, bu tür kişisel menfaatlere zemin hazırlamışlardır. İşveren ile iş arayan arasında köprü görevi gören İş Kur Müdürlüğümüzdür. Burada hakkıyla iş arayan kardeşlerimizi vasfına uygun iş imkânları ile buluşturma görevi İşkur Müdürlüğümüze aittir.” şeklinde konuştu.

 

“TÜM KAMUOYUNA ÇAĞRIMIZDIR”

“Tüm Kamuoyuna Çağrımızdır” diyen Türkmenoğlu, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı; “Bundan sonra Partimizin adıyla şahsi menfaat sağlamaya çalışanlar var ise bunların tarafımıza veya adli makamlara bildirilmesini talep ediyoruz. Ak Parti Van Teşkilatımızda kurulduğu günden bu güne hizmet eden gelmiş geçmiş tüm yönetici ve üyelerimiz ile birlikte ortak amacımız; İlçe, Mahalle, Sandık ve Müşahit kadromuzu güçlendirmek, yeni üyelerimiz ile beraber Ak Parti Van Teşkilatımızı güçlü kılmaktır. Bu Vesile ile; Seçme ve Seçilme yeterliliği olan tüm hemşerilerimizi Ak Partimizde siyaset yapmaya ve hizmet seferberliğine katkı sunmaya davet ediyoruz. Bizler bize ve partimize katkı sunacak hemşerilerimizle partimizin Van İlinde gelişmesi ve büyümesi için hedef ve hayalleri olan teşkilat mensuplarıyız. Ak Davanın gönül erleriyiz. Temsil ettiğimiz Ak Davaya ihanet edenlerin karşısındayız. Bu minvalde Adli makamlar ve Emniyet teşkilatımızın başarılı operasyonlarını takdir ile karşılıyoruz.” Haber: M.Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türkmenoğlu'ndan, açıklama;, "İsmimizi, kullananlara, fırsat, vermeyeceğiz",
Haber Yazılımı