Haber Detayı
31 Ekim 2020 - Cumartesi 17:57
 
Türkmenoğlu, yeniden başkan
AK Parti Van İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Van Atatürk Şehir Stadı'nda gerçekleştirilen kongereye vatandaşlar pandemi kuralları çerçevesinde alındı. Tek liste halinde girilen seçimlerde Kayhan Türkmenoğlu yeniden AK Parti Van İl Başkanlığına seçildi.
GÜNDEM Haberi
Türkmenoğlu, yeniden başkan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stada gelişi öncesi İl Başkanı Türkmenoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcıları halka hitap etti.

 

TÜRKMENOĞLU: EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

 

Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, selamlama konuşması yaparak, Van'ın kadim bir kent olduğunu anlattı. Kente gelen misafirlerin Van'ın tarihi ve doğal güzelliklerini görmelerini tavsiye eden Türkmenoğlu, daha sonra İzmir'de yaşanan depreme değindi ve İzmirlilerle aynı acı ve üzüntüyü burada yaşadıklarını kaydetti. Türkmenoğlu, 2011 Van depremini de hatırlatarak, o dönem bütün kabine üyelerinin Van'a büyük ilgi gösterdiğini ve kısa sürede önemli icraatlar yapıldığını belirtti. Türkmenoğlu, “Teşkilat olarak emin adımlarla bu kentte başarılara giden yolun stratejik planlarını yapıyoruz. Bizimle birlikte yol arkadaşlığı yapan herkese şükranlarımı sunuyorum. 2023 seçimlerine giden yolda Van kendine yakışanı yapacak” dedi.

YILMAZ: KALBİMİZ İZMİR İÇİN ATIYOR

 

Kongrede AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yaptığı konuşmada, farklı bir atmosferde kongreyi gerçekleştirdiklerini ancak İzmir depreminden dolayı da büyük üzüntü içinde olduklarını söyledi. Depremde büyük acılar çekmiş Van’dan İzmir’e seslenmek istediğini söyleyen Yılmaz, 83 milyon olarak kalplerinin İzmir’de attığını dile getirerek, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da şifa diledi.

 

İlgili bütün kurumların, sivil toplum kuruluşlarıyla sahada ne gerekiyorsa yaptığını ifade eden Yılmaz, “Bunu en iyi Van bilir. 2011’de aynı gece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bütün kabineyle Van'a gelip tek tek sokakları dolaşmıştı. Van’da ne gerekiyorsa yapıldı. Bütün imkanlarıyla devletimiz Van’a hizmet etmeye gayret etti. Van bizim için çok farklı bir il. Bölgenin cazibe merkezi olan bir ilimiz. Van değiştikçe, iyileştikçe, Van’da huzur oldukça bütün Doğu Anadolu da bu havayı teneffüs ediyor. Hükümetimiz Van’ın kalkınması, gelişmesi için çok şey yaptı. Teşviklerle, tekstil başka olmak üzere bir çok alanda istihdam imkanlarını geliştiriyoruz. Huzur ve güven ortamıyla çok daha büyük yatırımlar göreceğiz. Yeter ki huzuru hep birlikte koruyalım. Birlik ve beraberliğimiz koruyalım. İdeolojik söylemlere değil, gerçek hizmetlere sahip çıkalım. Cumhurbaşkanımız partiyi kurarken ‘biz bölgesel milliyetçilik yapmayacağız’ dedi. Hiçbir dönemde olmadığı kadar hizmetler yapıldı. 'Batıda ne varsa Doğuda da olacak' anlayışının ürünüdür bu. Kamu yatırımlarında belli bir yere geldik. Özel yatırımlarda istediğimiz notada değiliz. Özel sektör, huzurun, güvenin olduğu yere gelir. Huzurlu ortamda özel yatırımların da büyük gelişme gösterdiği döneme giriyoruz. AK Parti bir taraftan bu hizmetleri yaparken diğer taraftan temel hak ve özgürlükler konusunda çok önemli dönüşümlere imza atmıştır. Anadilde eğitimden düşünce hürriyetine kadar her alanda önemli reformlar yapılmıştır. İnsanlar ana dilini rahatça konuşuyor. Bu dilin eğitimini alıyor. Geçmişte tabu olan meseleler birer birer bu dönemde ortadan kaldırıldı. Aynı anlayışla devam edeceğiz. AK parti ‘ben’ değil ‘biz’ diyenlerin partisidir.” diye konuştu. 

 

ÜNAL: BU BİR MİLLET AŞKI HİKAYESİDİR

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da kongrede konuşma gerçekleştirdi. Ünal da, kalplerinin İzmir'de olduğunu belirterek, “Depremin acısını hmiş bir kentten İzmir’e dua ediyoruz. Devletimiz bütün gücüyle İzmir’de depremin yaralarını sarıyor” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, şunları söyledi; “Bu ülkede bir lider var, Recep Tayyip Erdoğan. AK Parti’nin hikayesi bir millet aşkı hikayesidir. Milletine aşık bir adamın hikayesidir. İnsan ailesine, ilçesine, iline, memleketine aşkla bağlandığı zaman, işini aşkla yaptığı zaman bereket oluyor. Allah’ın yardımı tecelli ediyor. O yüzden 18 yıldan beri birlik içinde aşkla yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki, 2023, 2053, 2071 Türkiye'sinde Van büyük bir başarı hikayesi yazacak.”

 

DEMİRÖZ: TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz de, konuşmasına yine İzmir’de yaşanan depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dileyerek başladı.
Van’ın 2011 depreminden sonra adeta yeniden inşa edildiğini, büyük yatırımların yapıldığını söyleyen Demiröz, “Genel başkanımız ‘Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi ve 20 yılda hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Vesayet odaklarıyla mücadele edildi. Yakın zamanda Ayasofya gibi yılların kanayan yarası sarıldı ve ibadete açıldı. Bunlar kolay değil. Türkiye, dünyada sözü geçen bir ülke haline geldiyse bunda liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın payının ne kadar büyük olduğunu herkes biliyor. Aramıza nifak sokanlar Vanımızı, bölgemizi bu hale getirdi. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Mazlumların ,mağdurların bir lideri var ve onun arkasında kilitlendikçe Türkiye’nin hiç kimse bileğini bükemez. Macron iç siyasette yapamadığını başka şeylerde arıyor. Fransa’nın Kıbrıs’ta ne işi var? Avrupa Birliği yıllardır Türkiye’yi bekletiyor. Bize muhtaç olacaklar, bunu herkes görecek. Bu fitne yuvaları dün bizi Türk, Kürt diye ayırdılar. Bugün Türkiye’yi dünyadan ayırmaya çalışıyorlar. Buna fırsat vermeyeceksiniz. Birlik içinde Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olarak ülkemizin hedefleriyle Türkiye’yi lider ülke yapacağız.” ifadelerini kullandı

 

ŞAHİN USTA: ENGELLERİ AŞARAK BU GÜNE GELDİK

 

Daha sonra kürsüye davet edilen ve konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da, kalplerinin İzmir'de olduğunu ve enkaz altında olanlar için de dua ettiklerini söyledi. Usta, şunları söyledi; “Kongrelerimiz dönemindeki yenilenme heyecanını bir sonraki kongreye kadar devam ettirmemiz gerekiyor. Bizi önemli yapan, güçlü yapan birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimizdir. Dünya mazlumlarının umudu olan Türkiye’den söz ediyoruz. Bu dünyada insanlığa hak ettiği onuru ve değeri veren başka bir dünya lideri yok. AK Parti’nin sevilen bir parti olmasının en büyük özelliği milletimizden aldığımız güç. En önemli özelliğimiz haklının yanında olmak ve davamızı sonuna kadar savunmaktır. Önümüze engeller çıkacak, aşacağız. Hiçbir mücadelemiz kolay olmadı. Engelleri aşarak bugüne geldik. Bundan sonra da engellerle mücadele edeceğiz. Milletimizden aldığımız gücümüzle, milletimize dayanarak hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Geleceğimize daha iyi bir Türkiye ve dünya bırakma derdindeyiz. Bu dünyanın en çok ihtiyacı olan şey merhamettir. Dünyanı huzuru barışı için daha fazla çalışacağız.”

 

AK PARTİ VAN İL YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

 

Tek liste ile girilen seçimlerde Kayhan Türkmenoğlu başkanlığındaki yeni AK Parti Van İl Yönetim Kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu;
Abdullah Çalım, Abdurrahman Çohaz, Abdulsamet Göl, Ali Hakan Yavuz, Arslan Yılmaz, Aysun Sağlam, Çağatay Akyol, Emin Ebeperi, Emre Güray, Enver Aksöyek, Esra Bakan, Ferhat Atacan, Ferzende Özaras, Fırat Güleşçe, Hakan Güven Sönmez, Halil Sevimli, Yunus Taşgedik, Handan Fidan, Hatice Özmen, Kazım Can, Mehmet Akif Açışlı, Mehmet Ali Demir, Mehmet Salih Otacı, Mehmet Tuğrul, Muğdat Günini, Murat Kiras, Mustafa Güvener, Namet Yıldız, Nurettin Gözütok, Osman Türkmen, Özge Saraçoğlu, Pınar Gülle, Ramazan Gülbay, Sami Yiğit, Vahap Önder, Sinan Başak, Suat Adıgüzel, Suat Damgacı, Sueda Özvan, Süleyman Oflas, Şaban Ölmez, Şeref Gültepe, Nurullah Aslan, Tuba Zorer Sarımurat, Türkay Özbek, Volkan Perihan, Yeşim Yenitürk Tunçtürk, Yılmaz Şevgin ve Gökhan Hanoğlu.
Haber: M.Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Türkmenoğlu,, yeniden, başkan,
Haber Yazılımı