Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 14:20
 
Tuşba Belediyesinden ‘Model Ceviz Bahçesi' projesi
Van’ın Tuşba Belediyesinin önceki yıllarda kırsal mahallelerde başlattığı ‘Model Ceviz Bahçesi’ projesinin bu yıl da devam edeceği belirtildi.
YAŞAM Haberi
Tuşba Belediyesinden ‘Model Ceviz Bahçesi' projesi

Tuşba Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü, kırsal mahallelerde yaşayan ve geçimini tarımla sağlayan üreticilerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Geçen yıl başlatılan ve her biri en az 5 dönüm olmak üzere 50 adet ‘Model Ceviz Bahçesi’ projesinin bu yılda devam edeceği belirtildi. Projeye başvurmak isteyen vatandaşların 1-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında başvuru dilekçesi, arazi tapusunun kendi adına veya en az 10 yıl süre ile kiralandığına dair belge, arazinin minimum 5 bin metrekare olması, sulanabilir tarım arazisi vasfı olması önceliği, dezavantajlı olanların (yoksulluk durumu, gazi-şehit aileleri) belgesi, kurulacak olan model ceviz bahçesinin sulama ve bakımı hizmetlerinin yapılması taahhütnamesi ile Park ve Bahçeler Müdürlüğüne başvurmaları gerekir. 
Tuşba’nın ekonomisini canlandırmak, tarım ile ilgili eksiklikleri giderme konusunda canla başla çalışacaklarını kaydeden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, o yüzden geçen yıllardan kırsaldaki mahallere yönelik başlatılan örnek ceviz bahçesini kurmaya devam edeceklerini ifade etti. Başkan Akman, Tuşba’nın gerek tarım ve gerek hayvancılık açısından iyi bir potansiyele sahip olduğunu dile getirdi. İHA

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Tuşba, Belediyesinden, ‘Model, Ceviz, Bahçesi', projesi,
Haber Yazılımı