Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 11:13
 
Parklara çirkin saldırı
Tuşba Belediyesi’nden yapılan açıklamada, illçede son 3 günde 3 mahallede bulunan parkların tahrip edildiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Parklara çirkin saldırı

Tuşba Belediyesi’nin kamu kaynakları ile yaptırdığı parklar, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildi. Son 3 günde Abdurrahmangazi Mahallesi’nde bulunan Çağrı Parkı ile Seyrantepe Mahallesi’nde bulunan Seyrantepe Parkı ve Altıntepe Mahallesi’nde bulunan Altıntepe Parkı’ndaki kamelya, piknik masaları ile oturma bankları tahrip edilirken, oyun grupların bulunduğu bölgedeki kauçuk zemininün de söküldüğü kaydedildi.

Mahalle sakinleri için yapılan böyle bir hizmette kimin neden rahatsızlık duyacağını anlamakta zorluk çektiğini anlatan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “hizmetleri hazmedemeyen bazı kişi veya kişiler tarafından sistematik olarak geçekleştirilen olaydan üzüntü duyduğunu” dile getirdi. Yaşanan üzücü olayın ilk olmadığını, daha önce de aynı şekilde bir gecede birçok mahallede bulunan parklara zarar verildiğini ifade eden Başkan Akman, kamu yararına olan hizmetin bilinçli olarak tahrip edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Başkan Akman, “Son 3 gün içerisinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler 3 mahallelerimizde bulunan parklarımızdaki kamelya, piknik masaları, ile oturma banklarını tahrip etmişler. Oyun grupların bulundu bölgelerdeki kauçuk zemini kaldırmışlar. Bu utanç verici bir durum” dedi.

Bu kişilere inat belediye ekiplerinin vakit kaybetmeden yenileme çalışmalarına başladığının altını da çizen Başkan Akman, “Yapılan hizmetlerimizin hepsi vatandaşlarımız içindir. Korumak, kollamak, geleceğe bırakmak hepimizin görevidir. Hiçbir gerekçe bu yapılanı haklı gösteremez. Belediyemizce yapılan hizmetlere gölge düşüremez” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Parklara, çirkin, saldırı,
Haber Yazılımı