Haber Detayı
15 Ocak 2021 - Cuma 19:30
 
Tuşba’da 91 okula ''Okulum Temiz” belgesi
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imza altına alınan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme" iş birliği protokolü kapsamında, "Okulum Temiz” Belgesine Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde başvuran ve belge almaya hak kazanan 91 okula belge takdim töreni düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Tuşba’da 91 okula ''Okulum Temiz” belgesi

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Koç ilk ve ortaokulu konferans salonunda düzenlenen törene Van İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Recep Türk, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu, Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Zakir Taşkın, Mehmet Kızıldeniz, Muhtullah Bingöl ve okul müdürleri katıldı.

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, “Tüm standart kriterlerini yerine getirerek başvuruda bulunan okullarımız işyeri sağlık ve güvenlik birimi denetçilerimiz tarafından masa ve sahada incelenmekte ve başarılı okullarımıza “okulum temiz” belgesi verilmektedir. Bu kapsamda Tuşba ilçemizde ki tüm okullarımız belgeyi almak için başvuruda bulunmuştur. Bu nedenle duyarlılıklarından dolayı tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum. Okullarımızda her türlü temizlik, hijyenik ve sağlıklı bir ortamın hazırlanmasında başta hizmetli personelimiz olmak üzere yöneticilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından okullara, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme şartlarına uygun olduğunu belgelyen ''Okulum Temiz” belgesi İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve katılımcılar tarafından verildikten sonra program son buldu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tuşba’da, 91, okula, ''Okulum, Temiz”, belgesi,
Haber Yazılımı