Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 14:55
 
Tuşba'da hijyen mücadelesi
Tuşba Belediyesi, koronavirüsün ortaya çıkmasıyla birlikte vatandaşların sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmaması için yoğun temizlik çalışması yürütüyor.
GÜNDEM Haberi
Tuşba'da hijyen mücadelesi

Tuşba Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından ilçe halkını korumak için başlattığı dezenfekte ve temizlik çalışmalarını aralıksız devam ettirdiğini duyurdu. Küresel anlamda önemli bir sıkıntı haline dönüşen koronavirüs ile ilgili ‘Koronaya Karşı 14 Altın Kural’ ile ‘Koronavirüsü Hakkında Bilinmesi Gerekenler’ başlıkları ile bastırdığı el ilanlarını dağıtarak ilçe halkının bilgi sahibi olmasını sağlayan Tuşba Belediyesi ekipleri, dezenfekte, yol süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışmalarını da devam ettiriyor.

Koronavirüsün dünyada baş göstermesinden sonra ilçe genelinde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra banka şubeleri ile vatandaşların toplu olarak kullandıkları alanların dezenfekte edildiğini belirten Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, kapalı olmasına rağmen bu güne kadar ilçede bulunan 36 camii ile yanında bulunan Kur’an Kursu, taziye evi ile eklentilerinde dezenfekte çalışmasını tamamlandıklarını kaydetti. Tuşba Belediyesi olarak konunun üzerinde hassasiyetle durduklarını ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onaylı ürünleri kullandıklarını dile getiren Başkan Akman, dezenfekte çalışmasını sık sık yaparak tedbiri elden bırakmamaya çalıştıklarını ifade etti. 
Ekiplerin bir yandan mahallelerde bulunan çöp konteynırlarını bir alana toplayarak yıkama ve dezenfekte çalışmalarını yaptıktan sonra tekrar yerlerine bıraktığını dile getiren Başkan Akman, bir yandan da cadde ve sokakların süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. Başkan Akman, “Merkez 10 mahallemizin bir bölümünde tüm cadde ve sokağın tamamı yıkadı. Şuan 2 mahallemizde yıkama çalışmaları sabahın erken saatlerinden başlayarak gecen geç saatlerine kadar devam ediyor. İnşallah en kısa sürede tüm mahallelerimizde bu çalışmamızı tamamlamış olacağız” dedi.
 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tuşba'da, hijyen, mücadelesi,
Haber Yazılımı