Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 15:47
 
Tuşba'da karla mücadele çalışmaları
Tuşba Belediyesi Karla Mücadele ekipleri, planlanan program dahilinde, 30 personel ve 22 araçla karla mücadele çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Tuşba'da karla mücadele çalışmaları

Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekibinin, ilçe genelinde kapanan servis yolları ile okul önleri ve halkın ortak kullanım alanları olan cami ve taziye evleri önlerini temizleme çalışmalarına başladığı kaydedildi. Kar yağışı ve buzlanmanın ulaşımı olumsuz etkilediği ilçede ekiplerin, bir yandan yolları açık tutmak için çalışmalarını sürdürdüğü; diğer yandan da tuz serpme araçları ile mahalle aralarında dolaşarak buzlanma olan bölgelerde tuzlama çalışması yaptığı aktarıldı.
Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri doğrultusunda daha önce koordine edilen ekiplerin, zaman kaybetmeden kar yağışının aralıklarla devam ettiği ilçede sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalarına başladığı; yüksek kesimlerde etkili olan tipi yüzünden çalışmaların zorlukla yürütüldüğü ifade edildi.
İlçe genelinde yolların büyük bir bölümünün kapalı olduğunu belirten Belediye Başkanı Salih Akman, eğitim ve öğretime verilen bir günlük tatili iyi bir şekilde değerlendirerek okul yollarında ve halkın ortak kullanım alanları olan cami ve taziye evlerinin yol ve bahçelerinde karla mücadele çalışmalarını bir an önce tamamlamak için ekiplerin canla ve başla çalıştığını kaydetti. Başkan Akman, “Fen İşleri Müdürlüğümüzün bünyesinde oluşturduğumuz karla mücadele ekiplerimiz, 15 şoför ve 15 operatör olmak üzere 30 personel ve 9 adet kamyon, 5 adet greyder, 5 adet kazıcı ve yükleyici, 2 adet loder ve 1 adet tuzlama aracı olmak üzere 22 adet araçla karla mücadele çalışmalarını sürdürüyorlar” diye konuştu.
Ekiplerin karla mücadele çalışmasını yürüttüğü Şemsibey Mahalle Muhtarı Naci Çelik, belediye ekiplerinin gece gündüz demeden kar yağışının hemen akabinde gelerek yollarını açtığını ifade ederek, “Belediye Başkanımız Salih Akman ve tüm personeline teşekkür ederim. Gece gündüz demeden yollarımızı açıyorlar. Cenabı Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.
Mahalle sakinlerinden Rıfat Kazan ise yollarının temizlenmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti belirterek, “Yollarımızı zamanında temizleyen Tuşba Belediye Başkanımız Salih Akman ve ekibine teşekkür ederim. Allah onlardan razı olsun” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tuşba'da, karla, mücadele, çalışmaları,
Haber Yazılımı