Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 12:29
 
Tuşba'da 'Muhtarlarla İstişare Toplantısı'
Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, fikir alışverişinde bulunmak, mahallelerin önceliklerini dinlemek ve yapılan çalışmaları anlatmak için mahalle muhtarları ile bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Tuşba'da 'Muhtarlarla İstişare Toplantısı'

Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen ‘Mahalle Muhtarları İle İstişare Toplantısı'na Belediye Başkanı Salih Akman’ın yanı sıra AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Türkmen, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Mehmet Nuri Başdinç, Tuşba Belediyesi Meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.

 

BAŞDİNÇ: ‘EL BİRLİĞİYLE ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ SORUN YOK’

 

Açılışta bir selamlama konuşması yapan AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Mehmet Nuri Başdinç, sık sık muhtarlarla bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Her fırsatta sizlerle bir araya geliyoruz. İnşallah bu böyle de devam edecek. Hem ilçe kaymakamımız hem de belediye başkanımız ile birlikte, yaşanan pandemiye rağmen 67 mahallemizin tümünü ziyaret ettik. Sizlerin ve halkımızın sorun sıkıntılarını tek tek not ederek milletvekillerimize sunduk. Çözümü konusunda büyük gayretler var. Sayın valimiz, milletvekillerimiz, kaymakamımız ve belediye başkanımız ile el birliğiyle inşallah üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz kalmayacak” dedi.

 

TÜRKMEN: SORUNLARI TEK TEK NOT EDECEĞİZ

 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Türkmen ise toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Toplantının düzenlenmesinden dolayı Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’a teşekkür eden Türkmen, “Koordinasyonun sağlanması adına burada hangi kurum ile ne tür sorun ve sıkıntınız varsa tek tek not ederek ilgili yerlere bildireceğim. Bunun için buradayım” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKAN AKMAN: ‘MUHTARLARIMIZ EVİNİZE HOŞGELDİNİZ’

 

Mahalle muhtarlarına ‘Evinize hoş geldiniz’ diyen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman da, gerçekleştirdiği projelere ilişkin sunum yaptı.

Göreve gelirken, Tuşba’yı muhtarlarla birlikte inşa edeceklerine dair söz verdiklerini hatırlatan Başkan Akman, “Nihayetinde geçtiğimiz süreç içerisinde pandemiye rağmen, tüm mahallelerimizi ziyaret ederek, hem halkımız hem de halkımızla aramızdaki gönül temsilcileri olan siz kıymetli muhtarlarımızla bir araya geldik. Bu ziyaretlerde sizlerin ve kıymetli halkımızın talep ve isteklerini tek tek ele aldık. Bu taleplerinizi imkanlarımız dahilinde çözüme kavuşturduk. Bütçemizin yetmediği kısımlarını ise iptal etmeden, gelecek yılların programına aldık” diye konuştu.

 

“TUŞBAMIZI BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

 

Muhtarın mahallelerin demokrasi temsilcileri olduğunu vurgulayan Başkan Akman, “Siz demokrasi elçileri ile bir araya gelmemizdeki amaç; göreve geldiğimizden bugüne kadar hayata geçirdiğimiz mega projelerimizi sizlere anlatmak ve 2021 yılı iş sezonunda mahallelerimizin öncelikleri doğrultusunda çalışma programını belirleyerek Tuşba’mızı birlikte inşa etmektir” dedi.

 

“HALKA ŞEFFAF BELEDİYECİLİK SÖZÜMÜZ VAR”

 

Şeffaf belediyecilik anlayışıyla hizmetlerini yürüttüklerini dile getiren Başkan Akman, “Biz burada halkımızın emanetçisiyiz. Gelen her bir kuruşu nerede ve nasıl kullandığımızı siz halkın temsilcisi olan değerli muhtarlarımızın bilmesini istedik. Çünkü halka şeffaf bir belediyecilik yapacağımızı ve harcanan her kuruşun hesabını vereceğimizin sözünü vermiştik. Ben bu konuda şeffaf belediyeciliği ve vatandaşlara vermiş olduğumuz sözü yerine getirmenin gururunu yaşıyorum” diye belirtti.

 

“MİLLETİN HİZMETKÂRI MANTIĞIYLA KOLLARI SIVADIK”

 

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte ‘Milletin hizmetkârı’ mantığıyla kolları sıvayarak iş sezonunu açmayı planladıklarını dile getiren Başkan Akman, Tuşba İlçesi’ni daha yaşanır, refah seviyesi yüksek bir duruma getirmek için sorumluluk alanlarında ne varsa yapmaya çalıştıkların söyledi. Kendi görev ve yetkileri dışında kalan içme suyu, kanalizasyon, elektrik ve doğalgaz gibi sorunları ise ilgili kurumlarla görüşerek işbirliği içinde çözme gayreti içinde olacaklarının altını çizen Başkan Akman, “Demokrasi zincirinin ilk halkası olan siz değerli muhtarlarımızı en kalbi duygularla selamlıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

SORUNLAR YAZILIP TESLİM ALINDI

 

Tuşba Belediyesi’ne bağlı 67 mahalle muhtarından özel durumu olan birkaç muhtarın dışında tamamının katıldığı belirtilen toplantıda ayrıca belediye görevlileri tarafından hazırlanan talep dilekçeleri dağıtıldı. Görevlilerin dağıttığı dilekçeleri alan muhtarlar, mahallesinin öncelik durumuna göre sorunlarını yazarak görevlilere teslim etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantı, fotoğraf çekimi ile son buldu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tuşba'da, 'Muhtarlarla, İstişare, Toplantısı',
Haber Yazılımı