Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 17:58
 
Tuşba’da parklara çirkin saldırı
Tuşba Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ilçe halkının hizmetinde olan iki ayrı parkın, bazı kişi veya kişilerce tahrip edildiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Tuşba’da parklara çirkin saldırı

Tuşba Belediyesi’nin kamu kaynakları ile mahalle sakinlerinin rahatı ve güveni için yaptığı parkların, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildiği bildirildi. İçişleri Bakanlığı’nın, Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde yayınladığı genelge doğrultusunda kapalı tutulan Kalecik TOKİ’de bulunan Şehit Soner İdil Spor Kompleksi ile Altıntepe Mahallesi’nde bulunan Altıntepe Mahalle Parkı’na dün gece giren kişi veya kişilerin, idari bina duvarları ile futbol sahasının etrafını çeviren teller ve piknik masaları ile oturma banklarını tahrip ettiği kaydedildi. Mahalle sakinleri için yapılan böyle bir hizmetten kimin, neden rahatsızlık duyacağını anlamakta zorluk çektiğini belirten Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, “Hizmetleri hazmedemeyen bazı kişi veya kişiler tarafından sistematik olarak geçekleştirilen olaydan üzüntü duyuyoruz.” dedi.
Yaşanan bu üzücü olayın ilk olmadığını, ancak son olmasını dilediklerini vurgulayan Başkan Akman, kamu yararına olan hizmetin bilinçli olarak tahrip edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. 
Başkan Akman, “Dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler 2 mahallelerimizde bulunan parklarımızda bulunan idari binamız ile futbol sahasının çitlerini, kamelyaları, piknik masaları ve oturma banklarını tahrip etmişler. Yaşanan bu olaydan dolayı çok üzüldük. Çünkü kamu kaynakları ile halkımızın yararına yapılan bir hizmeti böyle tahrip etmek utanç verici bir durum. Kamu malına zarar verenleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.
Bu kişilere inat belediye ekiplerinin vakit kaybetmeden yenileme çalışmalarına başladığının altını da çizen Başkan Akman, “Yapılan hizmetlerimizin hepsi vatandaşlarımız içindir. Korumak, kollamak, geleceğe bırakmak hepimizin görevidir. Hiçbir gerekçe bu yapılanı haklı gösteremez. Belediyemizce yapılan hizmetlere gölge düşüremez” ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tuşba’da, parklara, çirkin, saldırı,
Haber Yazılımı