Haber Detayı
26 Nisan 2017 - Çarşamba 09:48
 
UKOME kararları uygulanmaya başlandı
Van Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımını rahatlatmak için daha önce aldığı UKOME kararlarını uygulamaya başladı. Kent içinde trafiği aksatan ilçe minibüsleri otogara gönderilirken, mahalle minibüsleri ise yeni depolanma alanlarına kaydırılıyor.
GÜNDEM Haberi
UKOME kararları uygulanmaya başlandı

Ulaşım Daire Başkanlığı’nca 2017 yılının ilk Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında toplu ulaşım araçlarının yeni depolama alanlarına taşınması konusunda alınan kararların ilk adımları atılmaya başlandı. 
Kent merkezinde toplu taşıma yapan ilçe ve mahalle minibüs hatlarının depolama alanlarının şehir dışına çıkartılması çalışmaları sürüyor. 
Yeni uygulamayla yolcu taşımacılığı yapan M ve V plakalı minibüsler kent içinde ring seferleri yaparak, şehirdışındaki yeni depolama alanlarında park yapabilecekler. Uygulama ile hem kent trafiğinin rahatlatılmasının hem de trafikle bağlantılı diğer şikayetlerin de son bulmasının sağlanması amaçlanıyor. 
Depolanma alanlarıyla ilgili ilk çalışma Akköprü deresinin hemen yanı başında bulunan Gevaş, Muradiye, Erciş, Çaldıran, Özalp ve Saray ilçe minibüs duraklarının otogara taşınmasıyla başladı. Bundan böyle bu ilçelere ait yolcu minibüsleri otogardan yolcu alabilecek ve kent merkezine giremeyecekler. 
İlçe minibüslerinden boşalan depolanma alanına ise S.S. 2 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanlığına bağlı İskele, Kampüs, İstasyon, Kale, Beyüzümü ve Altıntepe mahallelerinin ulaşımını sağlayan minibüsler taşındı. 
Yine Ulu Camii civarında ulaşım hizmeti veren Yeni Mahalle, Bostaniçi, Kevenli ve Bakraçlı mahallelerinin minibüsleri de Çohaz Petrol civarındaki yeni depolanma taşınırken, şehrin güneyinde kalan diğer toplu ulaşım araçları ile ilgili de çalışmaların sürdüğü belirtildi.
Bu arada yeni uygulamaya destek verdiği belirtilen Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul'un da değişim sırasında soför esnafının yanında hazır bulunduğu belirtildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: UKOME, kararları, uygulanmaya, başlandı,
Haber Yazılımı