Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 15:35
 
“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ başladı
Van’da üniversite tanıtım ve tercih günleri etkinliği çok sayıda öğrencinin katılımıyla Double Tree By Hilton Otel’inde başladı. 22 üniversitenin katıldığı tanıtım etkinliğinde öğrenciler ulusal ve uluslararası üniversiteleri tanıma fırsatı bulacak.
EĞİTİM Haberi
“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ başladı

Unılook Türkiye / Van Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erzurum Teknik Üniversitesi birlikteliğinde Double Tree By Hilton  Otel’de öğrenci, öğretmen ve  üniversiteleri bir araya getiren etkinliğe Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, Unılook Türkiye Temsilcisi Caner IskınTuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Burhanettin Elçi, Talat Toy, Eğitim-Bir-Sen Van Şube Başkanı M. Ali Uca, öğretmen ve öğrenciler katıldı.  
 Üniversite tanıtım günleri etkinliğinin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, öğrencilerin geleceklerini etkileyecek bu önemli organizasyona verilen destekten dolayı teşekkürlerini dile getirerek, bu etkinliğin, öğrencileri hayallerindeki üniversiteler ile bir araya getirdiğini söyledi. 
Öğrencilerin geleceğini şekillendirecek ve rehberlik niteliği taşıyan üniversite tanıtım etkinliğinin önemine değinen Altan Göl, üniversiteleri tanıma, alan, bölüm gibi konular hakkında öğrencilerin bilgi sahibi olması açısından bunun bir fırsat olduğunu söyledi.
Devlet ve Vakıf Üniversitelerinden oluşan 22 üniversitenin tanıtım yaptığı etkinlik iki gün sürecek. Etkinliğe yaklaşık 4 bin öğrencinin katılım sağlanması hedefleniyor. Üniversite tanıtım etkinliğini ziyaret edecek öğrenci ve öğretmenler, eğitim kurumları hakkında eğitim dallarını, programlarını, fakülte ve diğer merak ettikleri konuları birebir görüşerek tanıma imkanı bulacağı belirtilirken, etkinlik kapsamında ayrıca, öğrencilerin gün içinde katılacakları seminerlerle üniversiteye bakış açılarını, amaçlarını belirlemede destek alma fırsatı bulacağı ifade edildi.

 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Üniversite, Tanıtım, ve, Tercih, Günleri’, başladı,
Haber Yazılımı