Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:43
 
‘Üvercinka Tiyatro Festivali’ sona erdi
Van’da gerçekleştirilen ‘2. Üvercinka Tiyatro Festivali’, ‘Halktan Biri’ adlı oyunla son buldu.
SANAT Haberi
‘Üvercinka Tiyatro Festivali’ sona erdi

İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, 10-19 Mayıs tarihleri arasından, İpekyolu Belediyesi’nin ana sponsorluğunda, Van Devlet Tiyatrosu salonunda düzenlenen 2. Üvercinka Tiyatro Festivali, ‘Halktan Biri’ adlı oyunla sona erdi. 
Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
“Etkinlik boyunca Kürtçe, Farsça ve Türkçe oyunların sahnelendiği festival kapsamında resim sergisi, müzik dinletisi ve atölye çalışmaları yapıldı. 
Festivalin son gününde, yönetmenliğinin Bahtiyar Engin, yaptığı ‘Halktan Biri’ oyun oynandı. Oyunda oyunculuk performansları ile göz dolduran Levent Ürgen ve Galip Erdal büyük beğeni topladı. 
Oyunu İpekyolu Belediye Eş Başkanı Şehsade Kurt, Van Baro Başkanı Zülküf Uçar, Van Hakkari Tabip Odası Başkanı Özgür Deniz Değer ve çok sayıda davetli de izledi. 
Festivalin kapanışında ise, oyuncu Levent Ürgen, katkılardan dolayı İpekyolu Belediye Eş Başkanı Şehsade Kurt’a ressam Necat Karakaya’nın çalışması olan resim tablosunu taktim etti. 
Öte yandan yönetmen Bahatiyar Engin, oyun öncesinde İpekyolu Belediye Eş Başkanları Azim Yacan ve Şehsade Kurt’u makamında ziyaret etti. 
Eş Başkanlar Kurt ve Yacan, Engin’e, Urartu simgelerinden olan seramik tablo hediye etti.
 
Etkinlik sonrası hatıra fotoğraf çekildi.”
Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ‘Üvercinka, Tiyatro, Festivali’, sona, erdi,
Haber Yazılımı