Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 09:44
 
Vakıf Katılım, Van'da şube açtı
Vakıf Katılım, Van Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Van Vali Yardımcısı Mehmet Parlak, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve davetlilerin katıldığı açılışta konuşan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Van'ın önemli bir kent olduğunu belirterek, kentte şube açmalarından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Göktaş, "Ülkemize ekonomik anlamda büyük katkılar yapan Van’ın yanında olacağız ve kalkınmasına katkıda bulunacak projelere destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
Vakıf Katılım, Van'da şube açtı

2016 yılından bu yana 40 şubeye ulaşan Vakıf Katılım, Van'da da şube açtı.Van Vali Yardımcısı Mehmet Parlak, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ercüment Özbek, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Erdoğmuş, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım Genel Müdürü Yardımcısı Sait Aytaç ve Vakıf Katılım Van Şube Müdürü Kadir Keleş ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine katılan müşteriler de banka uzmanlarından faizsiz bankacılık konusunda bilgiler aldı. 
Açılış töreninde bir açıklama yapan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, katılım bankacılığının Türkiye’de kamu yatırımları ile birlikte yeni bir boyut kazandığını belirterek şöyle konuştu: “Belki sektörün en genç oyuncusuyuz. Ama gençliğimizin getirdiği dinamizmi ve takipçisi olduğumuz kadim vakıf kültürünün yüzyıllara dayanan birikimini harmanlayarak, kamu desteği doğrultusunda hızlı bir büyüme süreci geçiriyoruz. Yeni bir katılım bankası olarak ilk etapta hızla şubeleşmek ve olabildiğince çok müşteriye temas etmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda kısa bir süre içerisinde 40 şube açarak coğrafi olarak ülkemizin önemli bir kısmına eriştik. Yüzyıllardır sosyal yaşamın önemli bir parçası olan Vakıf Kültürü ile faizsiz bankacılık ilkelerini bir araya getiren Vakıf Katılım, bu şekilde üstlendiği önemli misyonla halkımızdan yoğun ilgi görüyor. Bize gösterilen bu teveccüh çalışma azmimizi ve inancımızı daha da güçlendiriyor.”
"Üretimi, ticareti ve dolayısıyla ekonomik büyümeyi destekleyen bir model olan katılım bankacılığının, bankacılık sektöründen aldığı payın büyüdükçe ülke ekonomisine olan katkısının da büyüyeceğini" belirten Göktaş, “Vakıf Katılım olarak vizyonumuzu katılım bankacılığında referans kurum olmak şeklinde belirledik. Bu vizyon kapsamında öncelikli amacımız sektörü büyütmek; hem yurt içi hem de yurt dışında daha fazla fonu sisteme dahil etmek ve daha fazla kişiye ulaşmak. Bugün sektörün en genç oyuncusu olarak önemli başarılara imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Yüzyıllara dayanan vakıf kültürü, kurucumuz Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün geçmiş bankacılık / katılım bankacılığı tecrübeleri ve kamu desteği doğrultusunda 2016 yılında hızlı bir büyüme süreci geçirdik. 2016 yılı sonunda net kârımız 19 milyon TL’yi buldu. Milli ekonomimize destek vermek amacıyla öz kaynaklarımızı da devreye sokarak topladığımızdan fazla fonu reel sektöre destek olarak sunduk ve bu kalemde 4.4 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaştık. Ekonomimize ve sektörümüzün gelişmesine verdiğimiz desteği bu yıl da istikrarlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.  
Göktaş konuşmasının sonunda; “Tarihi M.Ö. 7000 yıllarına kadar uzanan ve insanlık için her zaman önemli bir merkez olan Van, başta hayvancılık, ticaret ve sanayi olmak üzere pek çok alanda Türkiye’ye katma değer üreten şehirler arasında ön sıralarda yer alıyor. Vakıf Katılım olarak çıktığımız bu yolda ülkemize ekonomik olarak büyük katkılar yapan Van’ın yanında olacak, bölgenin kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunacak projelere destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından, davetliler tarafından kurdele kesilerek bankanın açılışı gerçekleştirildi. / Haber: Mürsel ÖNER

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Mürsel Öner
Etiketler: Vakıf, Katılım,, Van'da, şube, açtı,
Haber Yazılımı