Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 17:39
 
Vali Bilmez: Hassasiyet oluşturmalıyız
Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla Van’daki engelli dernekleri yetkilileri, Vali Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan ve toplumda engellilerle ilgili farkındalık oluşturulmasının önemini anlatan Vali Bilmez, “Bu konuda bir hassasiyet oluşturmalıyız.” vurgusu yaptı.
GÜNDEM Haberi
Vali Bilmez: Hassasiyet  oluşturmalıyız

Hafta dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan engelli dernekleri başkan ve temsilcileri, daha sonra Vali Bilmez’i ziyaret etti.
Hüsrev Paşa Toplantı Salonunda derneklerin başkan ve temsilcilerini ağırlayan Vali Bilmez, engelli vatandaşların hayatın her alanında rahatça yaşamlarını idame edebilmeleri için toplum olarak yoğun bir çaba gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Toplumda engellilerle ilgili farkındalık oluşturulmasının önemini anlatan Vali Bilmez, “Bu konuda bir hassasiyet oluşturmalıyız. Engellilerimizin, kentimizin sosyal donatıları, çarşısı ve piknik alanları gibi birçok yerden yararlanması gerekiyor. Bunun için de parklar, caddeler, sokaklar buna göre dizay edilmeli. Kamu kurum ve kuruluşlarına rahatlıkla ulaşmaları için engelli rampasından, engellilerin okuyabileceği yazıların, işaretin konulması da önemli. İnşallah bundan sonra, engellilerimizin toplumun içerisinde daha rahat hayatını idame ettirebilmesi için gerekli alt yapının oluşumuna hep birlikte katkı sunacağız. Bize, derneklerimize düşen bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek, farkındalık oluşturmak. Bu konuda okullarda ciddi eğitim vermemiz gerekiyor. İnşallah ülkemizi, dünyanın en çağdaş ülkelerinde engellilere sunulan  imkanları sunacak seviyeye getiririz. Herkese engelsiz bir yaşam temenni ediyorum” dedi.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Çohaz, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke’nin de bulunduğu ziyaret, fotoğraf çekimiyle son buldu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Bilmez:, Hassasiyet, , oluşturmalıyız,
Haber Yazılımı