Haber Detayı
17 Ocak 2019 - Perşembe 14:15
 
Vali Bilmez'in ilk ilçe ziyareti Saray'a
Vali Mehmet Emin Bilmez, Van’daki ilk ilçe ziyaretini gerçekleştirdi. İran sınırındaki Saray İlçesine giden Vali Bilmez, muhtarlarla toplantı yaparak, vatandaşlarla bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Vali Bilmez'in ilk ilçe ziyareti Saray'a

Önceki gün sabah saatlerinde Saray İlçesine giden Vali Bilmez, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Halis Aydın ve ilçe protokolünce karşılandıktan sonra, beraberindeki kamu kurum müdürleri ile birlikte Hükümet Konağını ziyaret etti.
Vali Bilmez, burada Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aydın’dan ilçenin ekonomik, sosyal, güvenlik, sağlık, eğitim ve yapılan yatırımlar gibi birçok konuda detaylı bilgilendirme aldı.
Vali Bilmez, buradan yine aynı bina içerisinde bulunan İlçe Emniyet Amirliği’ni ziyaret edip, ziyaret defterini imzaladı. Daha sonra Adalet Sarayı’na geçen Vali Bilmez’in bundan sonraki durağı İlçe Jandarma Komutanlığı oldu.
İlçe Jandarma Komutanlığı önünde karşılama mangasını selamlayan Vali Bilmez, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirip, komutanlığın ziyaret defterini imzaladı.
Ziyaretlerin ardından Vali Bilmez, Saray Belediyesi düğün salonunda ilçede görevli muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda birlik beraberlik mesajları veren Vali Bilmez, sorunların çözümü için büyük gayret sarf edeceklerini söyledi.

 

“VAN, GÜZELLİKLERİYLE ANILMALIDIR”

“Terör örgütü konusunda muhtarların çok dikkatli olması” gerektiğini belirterek, terörle mücadelede muhtarlardan destek isteyen Vali Bilmez, “Yıllardır süren terör, ülkemize, bölgemize ve ilimize büyük zarar verdi. Özellikle bu bölgeye her alanda büyük bir zarar verdi. Terörün ortaya çıkardığı sıkıntıları hepimiz yaşıyoruz. Bakın ilimizin en büyük sorunlarından biri işsizlik. İşsizlik sorununu çözmek için bu bölgelere yatırım gelmesi lazım. Bunun için buralarda huzurun sağlanması gerekiyor. Çünkü güvenlik sorunu olan bir yere yatırımcı gelmez. Bunları iyi düşünelim. İnsanlar hepsi kardeştir. Sorunlar silahla, şiddetle çözülmez. Van, dünyada doğal ve tarihi zenginlik açısından çok önemli bir yerdir. Van, terör ve güvenlik sorunlarıyla değil, tarihi zenginliği, turizmi ve güzellikleriyle anılmalıdır. Biz bunun için çaba göstereceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

 

“MUHTARLARA BÜYÜK DEĞER VERİLİYOR”

Muhtarlara, “başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm kurumların büyük değer verdiğine” dikkat çeken Vali Bilmez, şunları söyledi:
“Muhtarların şartları, sosyal hakları düzenlendi. Muhtarlar artık sorunlarını direkt olarak en üst makamlara ulaştırabiliyor. Muhtarlar, mahallelerinde devletin temsilcileridir. Muhtarlara değer veriyoruz. Muhtarlardan da sadakat bekliyoruz. Herhangi bir terör örgütü ile iltisaklı muhtar istemiyoruz. Bölge bizim. Bölgemize sahip çıkacağız. Kim ilimiz, ilçemiz için iyi işler yaparsa onun yanında olacağız. Aksini yapanların karşısında olacağız. Saray, modern bir ilçe olacak ve bizim vitrinimiz olacak.”

Vali Bilmez, toplantı sonunda muhtarlara söz verdi. Muhtarların mahalleleri ile ilgili sorunlarını tek tek not eden Vali Bilmez, ilgili kurumlara da sorunların çözümü için talimat verdi.
Vali Bilmez, muhtarlar toplantısını tamamladıktan sonra, esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Bir kahvehanede vatandaşlarla birlikte çay içen Vali Bilmez, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

 

KAPIKÖY'DE İNCELEME

Daha sonra Kapıköy Gümrük Kapısına geçerek incelemelerde bulunan Vali Bilmez, kapıyla ilgili Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım’dan bilgi aldı. Vali Bilmez, yeni kurulan güvenlik sistemlerini inceleyerek, gar binasını da gezdikten sonra ilçe ziyaretini tamamladı.
Ziyarete Vali Bilmez’in yanısıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdür Vekili Ali Akkaş, Vaski Genel Müdürü Ali Tekataş, Van Büyükşehir Belediyesinden ilgili daire başkanları ve kurum müdürleri de katıldı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Bilmez'in, ilk, ilçe, ziyareti, Saray'a,
div>
Haber Yazılımı