Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 12:08
 
Vali Bilmez müjdeyi verdi; Devlet Hastanesi yeri Millet Bahçesi oluyor
Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan eski Devlet Hastanesi alanının Büyükşehir Belediyesine devrinin yapıldığını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Bilmez müjdeyi verdi; Devlet Hastanesi yeri Millet Bahçesi oluyor

Van gündemini uzun süreden bu yana meşgul eden ve kentin en önemli alanlarından biri olan 15 bin 268 metrekarelik eski Devlet Hastanesi arazisi geçtiğimiz günlerde TOKİ tarafından satışa çıkarılmıştı. Satışa çıkarılmasının ardından Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, yetkili bakanlıklarla görüşerek gittiği Ankara’dan Van’a müjdeli haberi verdi.

Van için önemli olan bu haberi Vali Bilmez, kişisel twitter hesabından paylaşarak bu ifadelere yer verdi.

“Değerli Vanlılar; Kamuoyunun yakından takip ettiği Eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alan, girişimlerimiz sonucunda Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un talimatlarıyla Büyükşehir Belediyemize tahsis edilerek millet bahçesi olacak. Bu konuda desteklerinden ötürü İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a Vanlılar adına teşekkürlerimi sunuyorum. Kentimize hayırlı uğurlu olsun.”

Vali Bilmez’in müjdeli haberi Van’da büyük sevinçle karşılanırken, tweeti ise yüzlerce beğeni kazanıp retweet aldı.

Söz konusu alanın satışından vazgeçilmesi ve yeşil alan olması için Van Kamuoyunun yoğun talebi vardı. Vangölü Aktivistleri Derneği başta olmak üzere bir çok kişi bu konuda uzun bir süredir talepte bulunuyordu. Talebin karşılık bulması büyük sevinç yarattı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Bilmez, müjdeyi, verdi;, Devlet, Hastanesi, yeri, Millet, Bahçesi, oluyor,
Haber Yazılımı