Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 15:42
 
Vali Bilmez, trafik sorununa değindi; 'Orta vadede ciddi bir rahatlığa ulaşacağız'
Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarında yapılan çalışmalar, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve beraberindekiler tarafından denetlendi. Vali Bilmez, yaptıkları anket sonucu kentteki en büyük problemin ulaşım olduğunu tespit ettiklerini ve bu yöndeki sıkıntıları çözmek için hemen çalışmalara başladıklarını belirterek; "Hem yıpranan kaldırımlar ve yollarımız yenileniyor hem de prestij caddeler oluşturuluyor. İnşallah hem altyapı anlamında hem de araç anlamında orta vadede ciddi bir rahatlığa ulaşacağız” dedi.
GÜNDEM Haberi
Vali Bilmez, trafik sorununa değindi; 'Orta vadede ciddi bir rahatlığa ulaşacağız'

AK Parti Van Milletvekili Abdullahat Arvas, İpekyolu İlçesi Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Sinan Arslan ve Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Ateş ile birlikte ilk olarak Milli Egemenlik Caddesinde yürütülen yol yapım, yenileme, kaldırım, ışıklandırma çalışmalarının yapıldığı alana giden Vali Bilmez, burada yapılan çalışmaları inceledi. Vali Bilmez ve beraberindekiler esnaf ziyareti de yaparak görüş ve önerilerini aldı. Vatandaşlarla da sık sık sohbet eden Vali Bilmez, kaldırımı işgal eden bir esnafı da uyardı.
Vali Bilmez ve beraberindekilerin ikinci durağı Beşyol’un trafiğini rahatlatmak amacıyla Sağlık Sokakta yapımı devam eden alternatif yol oldu. Burada da incelemelerde bulunan Vali Bilmez, ardından, İpekyolu Belediyesi ile birlikte yapılan Koçibey Caddesi’ndeki asfalt çalışmalarını izledi. Vali Bilmez, göreve başladıklarında Van'ın sorunlarıyla ilgili yaptıkları anket sonucu, en büyük problemin ulaşım olduğunu tespit ettiklerini söyledi. 

 

İşsizlikten bile daha önde bir ulaşım problemiyle karşı karşıya olduklarını görünce hemen çalışmalara başladıklarını anlatan Bilmez, "Trafik sıkışıklığını rahatlatabilecek projelere başladık. Bugün milletvekilimizle, çalışma yapılan bölgeleri gezdik. Hem yıpranan kaldırımlar ve yollarımız yenileniyor hem de prestij caddeler oluşturuluyor. İnşallah hem altyapı anlamında hem de araç anlamında orta vadede ciddi bir rahatlığa ulaşacağız” dedi. 

 

"TURİSTLERİ, YENİ ALDIĞIMIZ ARAÇLARLA TAŞIYACAĞIZ"

 

Gelecek hafta Kapıköy Gümrük kapısını tekrar yaya geçişine açacaklarını belirten Vali Bilmez, şunları söyledi:
"Gümrük kapısı ile merkez arasında, yeni aldığımız araçlarla turistleri taşıyacağız. Kentimize gelen yabancıları artık simsarcıların eline bırakmayacağız. Onları şehir merkezinden alıp kapıya götüreceğiz, kapıdan alıp şehir merkezine getireceğiz. Şehir merkezinde belli bir güzergahta onları indireceğiz ve bunun için de çok cüzi bir ücret alacağız. İran tarafında ciddi bir inşaat ve modernleşme var. Şu anda yük taşımacılığı demir yolu üzerinden sağlanıyor. Yaya geçişini açacağız ama İran tarafının kendi inşaat kısmını bitirmesi lazım."
Milletvekili Arvas da, Van'a yakışacak güzel çalışmaların yürütüldüğünü, esnaf ve vatandaşların da bu çalışmalardan memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Kent için en iyi hizmetleri yapmanın gayretinde olduklarını vurgulayan Arvas, "Samimiyet, inanç ve azimle Sayın Cumhurbaşkanımız riyasetinde şehrimizin güzelleşmesi, kalkınması, turizmi, ekonomisi, tarımı ve yatırımlarıyla ilgili elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz." dedi.

 

Vali Bilmez ve beraberindekiler son olarak otogarda yapılan inşaat çalışmalarını da inceleyerek Van Kalesinin güneyinde yer alan Hüsrev Paşa Camii ve Külliyesini ziyaret edip yapılan çalışmaları denetledi. 
/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Bilmez,, trafik, sorununa, değindi;, 'Orta, vadede, ciddi, bir, rahatlığa, ulaşacağız',
Haber Yazılımı