Haber Detayı
20 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:33
 
Vali Taşyapan, 19 Mayıs'ı kutladı
Vali İbrahim Taşyapan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
YAŞAM Haberi
Vali Taşyapan, 19 Mayıs'ı kutladı

Vali Taşyapan, mesajında; “Yüce milletimizin, vatanı işgalden kurtarmak ve yeni bir devlet kurmak için tüm milletçe adeta bir ölüm kalım mücadelesi verdiği kurtuluş savaşının başlangıcı 19 Mayıs 1919’un 98. yıl dönümünde, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha coşkuyla kutluyoruz. Kurtuluş meşalesinin yakılarak tarihi adımların atıldığı o günlerde, yok edilmeye çalışılan bir millet, umutlarını ve kendi kaderini tayin etme kararlılığını, Samsun’dan Anadolu’nun her bir köşesine yaymış ve İstiklal Mücadelesini bu anlayışla sürdürerek nihayet zaferle noktalamıştır. Tarihin farklı dönemlerinde ve her ihtiyaç duyulduğunda olduğu gibi 19 Mayıs 1919’da tekrar ortaya çıkan milli ruh, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her bir ferdinin yüreğinde ümit ediyorum ki sonsuza kadar yaşayacaktır. Geleceği ve bağımsızlığı uğruna bedel ödemek konusunda tereddüdü bulunmadığını, son olarak 15 Temmuz kalkışmasında gösteren bu milletin istikbali gençlere, bizler de Gazi Mustafa Kemal gibi çok güveniyor, beklentilerimizi boşa çıkarmayacaklarına gönülden inanıyoruz. Bu duygularla Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı heyecanını birlikte yaşamaya davet ettiğim tüm gençlerimizin ve saygıdeğer Vanlı hemşehrilerimin bayramını kutluyor, her birine; geleceğin gençlerine daha müreffeh, daha güçlü bir Türkiye bırakma yolculuklarında üstün başarılar ve sağlıklı ömürler diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

SOĞANDA DA MESAJYAYIMLADI
AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Soğanda, yayınladığı kutlama mesajında, gençlerin tarihten aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşünü çok daha ileri mesafelere taşıyacağını belirtti. İstiklal mücadelesinin sembol günü 19 Mayıs’ın, istikbalin sembolü gençlere armağanın ve bayram ilan edilmesinin son derece anlamlı olduğunu vurgulayan Soğanda, "Güçlü ve müreffeh Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan cumhuriyetimizin emanetçisi gençlerimizdir. Onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyor, gençlerimize güveniyoruz. Bu sebeple AK Parti hükümeti olarak en önemli önceliğimiz geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkan sağlamak, onlara demokratik ve müreffeh bir ülke bırakmaktır. İnanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin nice büyük başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı./ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Taşyapan,, 19, Mayıs'ı, kutladı,
Haber Yazılımı