Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 09:47
 
Vali Taşyapan, Engelliler Haftasını kutladı
Vali İbrahim Taşyapan, 'Engelliler Haftası' nedeniyle yaptığı açıklamada, tüm engelli bireylerin haftasını kutladı. Vali Taşyapan, Devletin, engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak için önemli adımlar attığını belirtti
GÜNDEM Haberi
Vali Taşyapan, Engelliler Haftasını kutladı

.“Toplumumuzun önemli bir kesimini çeşitli engellere sahip insanımız oluşturmaktadır. Engellilerin toplum hayatında en az veya hiç sıkıntısız, her türlü aktiviteye katılabilmesini sağlamak, modern toplumların en önemli göstergesidir. Ülkemiz, bu konuda günden güne hızla mesafeler almaktadır ve engelli vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları hızla ortadan kaldırma kararlılığındadır. Engelleri nedeniyle topluma uyum sağlamada çeşitli zorluklarla karşılaşabilen vatandaşlarımızın, hayatlarını kolaylaştırmak noktasında Devletimizin, tüm vatandaşlarına olduğu gibi engelli bireylere yönelik hizmetleri günden güne artmakta, toplum içerisinde rahatlıkla ve özgürce yaşamlarını idame ettirebilmeleri için ilgili kurum ve kuruluşlar aracılığıyla gereken çalışmalar yürütülmektedir.” dedi.
Vali Taşyapan, açıklamalarının devamında; “Uzman personeller eliyle bakım hizmetlerinden, özel eğitim merkezlerinden faydalanmaya, engelli çocukları bulunan ailelere sunulan çeşitli imkânlardan maddi yardıma kadar kamu kaynaklarını sosyal devlet olmanın gereği olarak bu özel bireylere temin eden Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın toplum hayatına tam ve eşit şekilde katılımlarını sağlamakta son derece kararlı adımlar atmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, Engelliler Haftası’nın toplumumuzun en hassas konularından biri olarak görülmesi gereken engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına vesile olması temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımızın haftasını kutluyor, aileleri ve sevdikleriyle sıhhat üzere mutlu günler diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Taşyapan,, Engelliler, Haftasını, kutladı,
Haber Yazılımı