Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 15:14
 
Van'a 69 hekim atandı
Van'a 69 hekim atamasının yapıldığı belirtildi. Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar; “Farklı branşlardan toplam 69 hekim Van’a atandı.” dedi.
SAĞLIK Haberi
Van'a 69 hekim atandı

AK Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas ve İrfan Kartal'ın, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Bakan Yardımcısı Muhammed Güven'i ziyaret ederek, kentte yaşanan hekim sıkıntısını dile getirdiği ve yapılan çalışma ile Van'a 69 hekim atamasının gerçekleştirildiği kaydedildi.
81 ile dağıtımı yapılan yeni doktorlardan farklı branşlarda 69'unun Van'a atanmasının mutluluk verici olduğunu belirten Milletvekili Gülaçar; “Bu güzel müjde için Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca ve ekibine, Bakan Yardımcımız Sayın Muhammed Güven’e gönülden teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Gülaçar, açıklamasının devamında; “AK Parti Van Milletvekilleri olarak seçildiğimiz günden bu yana elimizden gelenin daha fazlasını yapma gayreti içerisindeyiz. Yakın zamanda İran ile ticari ilişkilere yönelik müjdemizi vermiştik. Bu sefer Van halkının uzun zamandır yaşadığı ve en önemli gördüğümüz problemlerden birini hamdolsun çözüme kavuşturduk. Özellikle Bölge Hastanesinde yaşanan pratisyen ve uzman eksikliğinin üzerinde durarak Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’yı birçok defa ziyaret ettik. Kendilerini ayrıca Van’da ağırladık. Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Muhammed Güven de bizleri ağırladı ve uzun süren istişarelerin akabinde dün akşam Sağlık Bakanımız beni telefonla arayarak müjdeyi verdi. Yapılan atamalarda en yüksek atamayı Van’a verdiklerini, 29’u uzman olmak üzere toplam 69 hekimin atandığını ve atamaların neredeyse yüzde 10’dan fazlasının Van ve Ağrı’ya yapıldığını söyledi. Telefonla bizleri haberdar eden ve görüşmelere ilk başladığımız günden bu yana bizlere ve Van halkına yönelik özel ilgilerinden ötürü Sayın Bakanımıza ve değerli ekibine ayrıca Bakan Yardımcılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah Van’ımıza eğitim, sağlık ve ekonomi başta olmak üzere birçok alanda daha fazla kazanım gerçekleştirmek adına durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Seçildiği günden bu yana gece gündüz demeden Van için gayret eden değerli Milletvekillerimiz Sayın Abdulahat Arvas ve İrfan Kartal’a da bu konudaki çalışmalarından ve emeklerinden ötürü ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van'a, 69, hekim, atandı,
Haber Yazılımı