Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 11:16
 
Van Büyükşehir Belediyesi hurda kamyonları arazöze çevirdi
Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yıllardır atıl durumda bulunan 3 hurda kamyon, onarımın ardından sulama arazözüne çevrildi.
GÜNDEM Haberi
Van Büyükşehir Belediyesi hurda kamyonları arazöze çevirdi

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yıllardır atıl durumda bulunan 3 hurda kamyon onarımın ardından sulama arasözüne çevrildi. Yapılan bu işlem sayesinde 1 milyon 300 binlik bir tasarrufun sağlandığı açıklandı.

Her platformda daire başkanlıklarına öz kaynaklarının en iyi şekilde kullanılması talimatını veren Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in gayretleri ile birçok projenin belediyenin öz kaynakları ile hayata geçirildiği belirtildi. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, yeşil alan sulamasında kullanılmak üzere arasöz talebinde bulundu. Yaklaşık 1 milyon 300 bin liralık bir maliyet ortaya çıkmasından dolayı alternatif bir yöntem arayan Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan ve atıl durumda bulunan 3 eski hurda kamyonu 92 bin liraya tamir ettirerek belediyeyi 1 milyon 300 bin TL ödemekten kurtardı. Daire başkanlığı tarafından onarılıp üzerine tanker takılarak sulama arasözüne çevrilen kamyonlar park bahçe, cadde ve refüjleri sulamaya başladı. 
Ayrıca bir süre önce Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Van Büyükşehir Belediyesine 13 ton su taşıma kapasiteli arasöz hibe verilirken, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bütçesi ile bu yıl 20 ton su taşıma kapasiteli yeni bir arasöz daha alınacağı kaydedildi. Resmi işlemleri tamamlanan aracın en geç 15 gün içinde Büyükşehir Belediyesine teslim edileceği belirtildi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, Büyükşehir, Belediyesi, hurda, kamyonları, arazöze, çevirdi,
Haber Yazılımı