Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 15:21
 
Van Büyükşehir Belediyesi, ödüllü fotomaraton düzenliyor
Van Büyükşehir Belediyesi, 'Tarih ve Doğa Seni Çağırıyor’ temasıyla ödüllü fotomaraton düzenleyecek.
SANAT Haberi
Van Büyükşehir Belediyesi, ödüllü fotomaraton düzenliyor

Kentin fotoğraf sanatının görsel gücüyle tanıtımına katkı sağlamak, şehrin kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerini ön plana çıkararak görsel hafıza oluşturmak amacıyla düzenlenecek olan maraton, 4 Haziran Perşembe günü saat 07.00’da Şişli Öğretmen Evi’nde kayıtların yapılması ile başlayacak ve 7 Haziran Pazar günü saat 18.00’a kadar devam edecek. Maratonun sona ermesiyle birlikte 7 Haziran Pazar günü saat 20.00’da seçici kurul toplanacak ve sonuçlar 8 Haziran Pazartesi günü ilan edilecek.
Sayısal (digital) renkli kategoride düzenlenecek olan maratona katılacak fotoğrafların, Van sınırları içinde, program dahilinde belirtilen (4-5-6-7 Haziran 2020) tarihlerinde çekilmiş olması gerekiyor. Her bir yarışmacı, yarışmaya 5 adet renkli dijital fotoğraf ile katılabilecek. 
Ayrıca fotoğrafların taşınır bellek ile elden teslim edilmesi, fotoğraflar üzerinde herhangi bir işlem ve düzenleme (photoshop vb.) yapılmaması ve fotoğrafların çekildiği haliyle (RAW + JPEG ) olarak teslim edilmesi gibi şartlar yer alıyor. 

 

ÖDÜLLER 
Van Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü ve Drone Özel Ödülünün de yer aldığı maratonda birincilik ödülü 15 bin TL, ikincilik ödülü 10 bin TL, üçüncülük ödülü 5 bin TL, VBB özel ödülü 4 bin TL, 3 mansiyon ödülü 3 bin TL, Drone özel ödülü 2 bin TL ve  50 adet sergileme ödülü ise 500 TL olarak belirlendi.

 

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ BELLİ OLDU
Birbirinden ünlü fotoğraf sanatçılarının yer aldığı 11 kişilik seçici kurul üyeleri belirlendi. Üyeler arasında; Ali İhsan Öztürk, Ali Dağer, Murat Cacim, Murat Doğan, Mehmet Aslan, Seyit Konyalı, Kenan Nihat Elçi, Oktay Subaşı  gibi fotoğraf sanatçılarının yanı sıra, Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Daire Başkanı Nuri Bekiroğlu ile Van Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve aynı zamanda Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fatih Sevinç de yer alıyor. 
Foto Maratona seçici kurul üyeleri, düzenleme kurul üyeleri, yarışma sekreterleri ve bu kişilerin birinci derecede yakınları ile düzenleme kurulunca organizasyonda görevlendirilecek kişiler katılamazken, birden fazla farklı fotoğrafın montajıyla yaratılan fotoğraflar (kolaj) HDR (High Dynamic Range) ve cep telefonuyla çekilmiş fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarılmış olduğu fotoğraflar da kabul edilmeyecek.
Van Fotomaraton’u ile ilgili detaylı bilgiler Van Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi www.van.bel.tr adresinden de ayrıca yayınlanacak. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, Büyükşehir, Belediyesi,, ödüllü, fotomaraton, düzenliyor,
Haber Yazılımı