Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 09:29
 
Van’da 1 Mayıs mitingi düzenlenecek
Van’da KESK, DİSK, TTB ve TMMOB tarafından 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla miting düzenlenecek. Konuya ilişkin, dört kurum tarafından ortak açıklama yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Van’da 1 Mayıs mitingi düzenlenecek

Mitingle ilgili olarak KESK Konferans Salonu’nda, basın açıklamasını Miting Düzenleme Tertip Komitesi adına Gürsel Yamaç yaptı. OHAL ve KHK'ları eleştiren Yamaç, şunları söyledi: “Sendikal örgütlenme hakkını KHK ile ortadan kaldıran, kamu emekçilerinin toplu iş sözleşmesi hakkını ve kazanımlarını yok sayan antidemokratik uygulamalara, taşeron işçilerine kadro vaadini tutmadığı gibi kamu emekçilerinin 657 sayılı yasadan kaynaklanan iş güvencelerini ortadan kaldıracaklarını açıklayanlara, milyonlarca kamu emekçisine güvencesiz çalışmayı dayatanlara omuz omuza hayır diyeceğiz.”
Van’da düzenleyecekleri mitingle ilgili de bilgi veren Yamaç: “Tüm emekçi halkımızı 1 Mayıs Pazartesi günü saat 12.00’de Van Kültür Merkezi Kavşağı Musa Anter Parkı yanındaki alana davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Açıklama ardından aralarında HDP Van Milletvekili Lezgin Botan’ın da bulunduğu sendika üyeleri sokaklarda vatandaşlara mitinge katılım broşürleri dağıttı. 
Haber: Adil HARMANCI

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Adil Harmancı
Etiketler: Van’da, 1, Mayıs, mitingi, düzenlenecek,
Haber Yazılımı