Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 10:22
 
Van'da 6 bin 275 yeni istihdam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Şubat 2017 tarihi itibari ile çağrısını yaptığı istihdam seferberliğinin ardından Van'da, 3 ay içinde 6 bin 275 ek istihdamın sağlandığı açıklandı.
GÜNDEM Haberi
Van'da 6 bin  275 yeni istihdam

Seferberlik çağrısına ilk karşılık veren ve destekleyen Van Ticaret ve Sanayi Odası da, üyelerine eş zamanlı çağrı yapmış, en az + 1 istihdam yaratılmasını istemişti. Van Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abidin Göksoy, Vali İbrahim Taşyapan'ı ziyareti sırasında, Van'ın ek istihdamda geldiği noktayı açıkladı. Göksoy, istihdam çağrısının yapıldığı 7 Şubat 2017 tarihinden, 7 Mayıs 2017 tarihine kadar Van'daki ek istihdam rakamının 6 bin 275'e ulaştığını söyledi. Göksoy, Van'ın ek istihdam hedefinin ise 10 bin olduğunu dile getirdi. Vali İbrahim Taşyapan ise, Van'ın hedefi olan ek 10 bin istihdam rakamına ulaşacağına inandığını vurguladı.
Her yıl 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Abidin Göksoy ve beraberindeki SGK personeli, Vali İbrahim Taşyapan’ı makamında ziyaret etti.

 

HEDEF 10 BİN EK İSTİHDAM
Ziyarette, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Şubat 2017’de başlattığı mili istihdam seferberliği kapsamında 9 Mayıs 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde 1 milyon 50 bin ek istihdam sağlandığını açıklayan 
İl Müdürü Göksoy, Van’daki ek istihdam rakamının ise 7 mayıs 2017 tarihi itibariyle 6 bin 275’e ulaştığını, hedefin ise 10 bin kişiye istihdam sağlanması olduğunu kaydetti. İl Müdürü Göksoy, Vali Taşyapan'a ayrıca genel sağlık sigortası ve yeşil kart uygulamaları, güvenlik korucularına ve muhtarlara yönelik yeni sosyal güvenlik hizmetleri hakkında da bilgiler aktardı.

 

TAŞYAPAN: 10 BİN HEDEFİNE ULAŞILACAĞINA İNANIYORUM
SGK İl Müdürü Abidin Göksoy ve beraberindeki personelin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Taşyapan, tüm sosyal güvenlik camiasının haftasını kutlayarak, özellikle milli istihdam seferberliği konusundaki çalışmaları takdirle karşıladığını söyledi. Vali Taşyapan, Van’da 10 bin kişiye istihdam sağlanması hedefinin gerçekleşeceğine inandığını söyledi. 

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van'da, 6, bin, , 275, yeni, istihdam,
Haber Yazılımı