Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 14:08
 
Van'da kuşak sınavı yapıldı
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Tuşba Gençlik Merkezi’nde, Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü çalışmaları kapsamında tekvando kuşak sınavı yapıldı.
SPOR Haberi
Van'da kuşak sınavı yapıldı

Sporcuların ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Tuşba Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf Aydın, Tekvando İl Temsilcisi Murat Yazlık ve Tekvando İl Hakem Kurulu üyeleri de katıldı.
Tuşba Gençlik Merkezi Spor Salonunda yapılan programa farklı kuşaklarda yaklaşık 70 sporcu katılım gösterdi. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, sporcuların hep birlikte tekvando yemini etmeleri ile devam etti. 4 kişilik sınav komisyonu karşısında öğrendikleri temel teknikleri sergileyen sporcular komisyon tarafından beğeni kazanırken, yapılan gösteriler kısmında parende ve yapışık taklalar ile küçükler kategorisinde bulunan kulüp üyelerinin yaptığı özel gösteriler solandakiler tarafından büyük alkış aldı.
Programda bir konuşma yapan Tekvando İl Temsilcisi Murat Yazlık; Van’da şimdiye kadar tekvando branşında önemli sporcuların yetiştiğini, bu sporculardan Nur Tatar'ın dünya şampiyonu olduğunu, Van’da tekvandoya olan ilginin, lisansı sporcu sayısının da artmasını sağladığını söyledi. İl temsilcisi Yazlık, "İl genelinde bu çalışmaların yaygınlaşmasında emeği geçen başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Gençlik ve Spor çalışanlarına; kuşak sınavının yapıldığı Tuşba Gençlik Merkezi Müdürümüze, çalışanlarına; antrenör, sporcu ve sporcularımızın her zaman yanlarında bulunan ailelerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Tuşba Gençlik Merkezi Müdürü Yusuf Aydın ise üst kuşağa geçen sporcuları tebrik ederek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; "Sağlıklı Yaşam ve Spor Atölyesi kapsamında yaptığımız atölye çalışmalarında, en özverili ve disiplinli çalışmaların sergilendiği branşlardan biri de tekvandodur. Uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil edecek yeni sporcuların yetişmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak gerekli şartları hazırlamanın üzerimize düşen bir sorumluluk olduğunu, gayret gösterildiği ve gerekli şartların oluşturulduğu zaman da üst düzey sporcuların yetişeceğine inandığımı belirtmek istiyorum."
Tuşba Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen Tekvando Kuşak Sınavı, sporculara kuşaklarının bağlanması ve çekilen hatıra fotoğrafıyla birlikte sona erdi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van'da, kuşak, sınavı, yapıldı,
Haber Yazılımı