Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 09:27
 
Van’da öğrenciler sinemayla buluştu
Vanlı öğrenciler, “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın Etkinliği” projesi kapsamında sinemayla buluştular.
EĞİTİM Haberi
Van’da öğrenciler sinemayla buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile hayata geçirilen “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın Etkinliği” kapsamında Türkiye’de sinemaya gitme imkanı bulamayan öğrenciler beyaz perdeyle buluşuyor.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında, öğrencilerde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencileri hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine imkan sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın ”  iş birliği protokolü kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor.
Van’da ilk kez sinemayla buluşan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenen Rafadan Tayfa, 2018 ve Keşif Çanakkale, 2018  filmleri  izlettirildi.  
 İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürlüğü koordinatörlüğünde Mayıs 2019 ile 14 Haziran 2019 tarihleri arasında Van Cinemaximum (Van AVM) 3 Bin öğrenci ve Cinevan (Turkuaz AVM) de ise 3 Bin öğrencinin sinemayla buluşturulması hedefleniyor.
Van’da ilk kez sinemaya giden öğrencilere su ve mısır ikramı yapıldı. 
Beyaz perde ile ilk kez tanışan öğrenciler, böyle bir imkanı kendilerine sunan yetkililere teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin devam etmesini istediler.
Programa Van İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Bedir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şirin Atlı ve öğrenciler katıldı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van’da, öğrenciler, sinemayla, buluştu,
Haber Yazılımı