Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 11:44
 
Van'da sağlık çalışanlarının bankadan alacağı promosyon miktarı belirlendi
Van İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı il ve ilçe hastaneleri ve ağız diş sağlığı merkezi personelinin aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü ihalesi gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
Van'da sağlık çalışanlarının bankadan alacağı promosyon miktarı belirlendi

Van İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen banka promosyon protokolü ihalesine 7 banka katıldı.
4 bin 104 sağlık çalışanının sonucunu merakla beklediği ihale, birinci oturum ile kapalı teklif usulü gerçekleştirildi. İhale komisyonuna İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yavuz Taşhan başkanlık yaparken, hastane yetkilileri ve sendika temsilcileri de hazır bulundu.
 İlk turun ardından Vakıf Bank, Halk Bank ve Garanti Bankası ihaleden çekildi. Bu durumun sonucunda ihale, açık arttırmayla devam etti. 
Yürütülen süreç sonucunda son tura AkBank ve Ziraat Bankası kaldı. Çekişmeli geçen son turda Ziraat Bankası yetkilileri yeni tekliflerinin 3 bin 975 TL olduğunu komisyona iletti. Komisyunun ısrarlı pazarlığı neticesinde bu tuta 4 bin TL olarak karara bağlandı.
Bu sonuca göre, sağlık çalışanlarının 3 yıllık süreç için alacağı maaş promosyonu tek seferde nakit ödenmek üzere 4 bin TL olarak açıklandı.
İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, imzalanan sözleşmenin sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını diledi. Müdür Sünnetçioğlu; "Davetimize uyarak ihaleye katılan bankalara teşekkür ediyorum. İhaleyi kazanan banka yetkililerine ve Ziraat Bankası Van Bölge Müdürü Ercan Durmuş’a teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarıma şimdiden hayırlı olsun" dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van'da, sağlık, çalışanlarının, bankadan, alacağı, promosyon, miktarı, belirlendi,
Haber Yazılımı