Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 16:38
 
Van'daki parklar bakıma alındı
Van Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde bulunan tüm park ve bahçelerde bakım onarım çalışması başlattı.
GÜNDEM Haberi
Van'daki parklar bakıma alındı

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, yaz döneminin sona ermesiyle beraber, halkın yoğun olarak kullandığı park ve bahçelerde geniş kapsamlı bakım ve onarım çalışmalarına başladı. Kent merkezi ve ilçelerde Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında olan tüm park ve bahçelerde bulunan oyun grupları, kent mobilyaları, kauçuk döşemeler ve yürüyüş yolları Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler tarafından onarılıp yenileniyor. Bakımsız ve kurak kalan alanlar ise çimlendirilip ağaçlandırılıyor. 
Mesire alanlarının vatandaşın daha iyi kullanabilmesi adına çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini belirten Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, kentte yeşil alan miktarını artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti.
Kaptanoğlu, “İl genelinde park, bahçe ve dinlenme alanlarında yaptığımız bakım ve yenileme çalışmalarıyla parklarımızı 7'den 70'e her yaştan vatandaşımız için daha kullanılabilir hale getirme gayreti içindeyiz. Vatandaşlarımızın aileleriyle hoş vakit geçirip dinlenecekleri, günün ve haftanın yorgunluğunu üstlerinden atacakları, çocukların gönüllerince oyun oynayabilecekleri parkların sayısını, yeşil alan miktarını artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her şey daha güzel bir Van için” diye konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van'daki, parklar, bakıma, alındı,
Haber Yazılımı