Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 15:31
 
Van ESOB’dan gazetecilere dayanışma kahvaltısı
Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Van ESOB) yönetimi, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla verilen kahvaltıda, basın mensuplarıyla bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Van ESOB’dan gazetecilere dayanışma kahvaltısı

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Van ESOB tarafından, Bakhelebak Kahvaltı Salonu’nda basın mensupları için dün bir kahvaltı programı düzenlendi.
Kahvaltıya, Van ESOB Yönetim Kurulu Başkanı İsa Berge, Yönetim Kurulu üyeleri ile Van’daki yerel ve yaygın medya mensupları katıldı.

 

BERGE’DEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Yapılan kahvaltı sonrasında bir konuşma yapan Van ESOB Yönetim Kurulu Başkanı İsa Berge, basın mensuplarına emeklerinden dolayı teşekkür etti. 
Topluma sağlıklı haberler iletildiğini belirten Berge, şunları söyledi:
“Saygıdeğer basın mensupları, öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Sizler her zaman bizim sesimiz oldunuz. Kamuoyu ile direkt irtibatımızın en önemli kanalı oldunuz. Bir şehrin ve bir ülkenin gelişiminde basının rolü tartışılmazdır. Etik değerler çerçevesinde topluma sağlıklı bilgiler sunan basınımız, böylece kamuoyunun nasıl yol alacağını belirler. Yapılan her haberin toplumun tüm bireyleri üzerinde etkin bir iz bıraktığı bilinen bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak basınımız Van’ımız ve ülkemiz için güzel ve derin izler bırakan haberlere imza atmıştır.”

 

“SESİMİZ OLDUNUZ”
VAN ESOB olarak basının yaklaşımından memnun olduklarını ifade eden Berge, konuşmasına şöyle devam etti:
“Van’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensubu arkadaşlarımız bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Her zaman sesimiz olmuşlardır. Van ESOB olarak bize göstermiş olduğunuz ilgi nedeniyle sizlere teşekkür ediyorum. Sıcak soğuk, gece gündüz demeden çalışan ve büyük emek veren siz değerli basın mensuplarımızın başarılarının daim olmasını diliyorum. Birlikte oluşturduğumuz güç sayesinde topluma daha güzel hizmetler sunacağımıza inanıyorum. Aydınlık bir Van’ın ve geleceği sağlam temellere oturmuş aydınlık bir Türkiye’nin siz değerli basın mensuplarının yazdığı her haberden geçtiğini biliyoruz. Güçlü kalemleriniz sayesinde Van’ımızın ve ülkemizin daha müreffeh bir seviyeye yükseleceğine inanıyorum.”

 

“KÖPRÜ GÖREVİ”
Odanın çalışmalarının yansıması bakımından basının kendileri için bir köprü görevi gördüğünü anlatan Berge, şunları kaydetti:
“Sorunlarımızı ve taleplerimizi kamuoyuna ve ilgili kurumlara ulaştırmada son derece kıymetli bir köprü olan gazetecilerimizin gününü cani gönülden kutluyorum. Değerli dostlarımızın desteğiyle başkanlığa seçildiğim 27 Mayıs 2018 Pazar gününden bu yana emek veriyoruz. Yoğun bir hayırlı olsun ziyaretleri yaşandı. Bizi yalnız bırakmayan dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Eğer Van ESOB olarak adımız anılıyorsa, bunda siz değerli basın mensuplarımızın büyük bir payı vardır. Bizim için verdiğiniz emek ve göstermiş olduğunuz ilgi nedeniyle size çok teşekkür ediyoruz. Sizin şahsınızda kurumlarınızı da kutluyorum. Çalışmalarımızda bizi yalnız bırakmayan Van ESOB yönetim kurulu üyelerine ve kıymetli oda başkanlarımıza da çok teşekkür ediyorum.”
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, ESOB’dan, gazetecilere, dayanışma, kahvaltısı,
Haber Yazılımı