Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 13:04
 
Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi, Olağan Genel Kurulu'nu yaptı
Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi, olağan genel kurulu yapıldı. Kooperatif Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Akalın’ın divan başkanlığında Van Ticaret ve Sanayi Odası'nda (VANTSO) yapılan genel kurula Van İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Nevzat Gün, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Berge, Kooperatif Başkanı Fahri Solmaz ve esnaflar katıldı.
EKONOMİ Haberi
Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi, Olağan Genel Kurulu'nu yaptı

“SANAYİ SİTESİ VAN'A YAKIŞACAK"

Projesi tamamlanan sanayi sitesi ile ilgili konuşan VAN ESOB Başkanı İsa Berge, Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin Van’a yakışacağını söyledi. Proje sürecinde zorlu badirelerin atlatıldığını anlatan Berge, “Marifet iltifata tabiidir. Başkanlarımız projenin hayata geçmesi için büyük emekler verdiler. Günlerce Ankara’da kalıp projenin takibini yaptılar ve işi son aşamaya getirdiler. Şehrimize katma değer sağlayacak olan sanayi sitesinin, Van’ımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.   

 

"İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK"

Van İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Nevzat Gün de, Türkiye genelinde sanayi sitelerine tahsis edilmiş en fazla alanın Van için ayrıldığını söyledi. Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nin önemli bir istihdam kaynağı olacağını vurgulayan Gün, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. 
 

“ÜYELERİMİZDEN, ÜZERLERİNE DÜŞENİ YAPMALARINI BEKLİYORUZ"

İşyeri sahibi olacak ortaklarından destek isteyen Van Gölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Fahri Solmaz ise, “Büyük zorlukları atlatarak bugünlere geldik. Projemizi tamamladık, üye güncellemelerimizi yaptık, şimdi de arsaların tarafımıza satışının gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Tapu çalışmalarına başladık ve dosyamızı ilgili kurumlara teslim ettikten sonra satış gerçekleşecek. Üyelerimizden maddi anlamda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini bekliyoruz. Projemiz ihaleye çıkarılacak ve sanayi ve teknoloji bakanlığımız tarafından yapılacak.” şeklinde konuştu. 

/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, Gölü, Orta, Ölçekli, Sanayi, Sitesi, Kooperatifi,, Olağan, Genel, Kurulu'nu, yaptı, ,
Haber Yazılımı