Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 14:51
 
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Sünnetçioğlu; "Ebeler, insanüstü gayretle çalışıyor"
Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, “Ebeler Haftası” ile ilgili açıklamada bulundu.
SAĞLIK Haberi
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Sünnetçioğlu;

Sünnetçioğlu, “Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ebeler, yurdun en ücra köşelerinde, mesai mefhumu gözetmeksizin, insanüstü gayretle, şikayet etmeden, sadece görev bilinciyle çalışımaktalar. Sağlık mensubu olarak, görevlerini layıkıyla yapmaktadırlar.” dedi.
 
Ebelerin sağlık çalışanlarından ziyade bir anne şefkati ile hareket ettiğini kaydeden Sünnetçioğlu, “Doğum öncesi ve sonrası dönemde anneye ve bebeklere bakım hizmetleri veren ebeler, sağlık alanında ilimizin her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görev ifa etmektedirler. Her türlü zorlu koşulda mesleklerini icra ederlerken mesleklerinin kendilerine yüklediği disiplin ve sorumluluk bilinci içinde hareket eden ebelerimiz, bir sağlık çalışanından ziyade bir anne olarak hareket etmektedirler. Ebelerimiz sadece doğum öncesi ve sonrası hizmet vermekle kalmayıp ana-çocuk sağlığı alanında verdikleri hizmetlerle de hem halkımızın hem de sağlık camiasının takdirlerini kazanmışlardır.” şeklinde konuştu.
 

VAN'DA 687 EBE VAR

Doç.Dr. Sünnnetçioğlu, ebe istihdamı için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini de kaydederek, “Zira ebe sayısının yetersizliği arkadaşlarımızın daha fazla sorumluluk yüklenmelerine yol açmaktadır. Şu an Van ilimiz bölgeye hitap etmektedir. İlimizde 687 ebemiz bulunmaktadır. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımıza bağlı Aile Sağlık Merkezlerimizin sayısının artmasıyla beraber ve yeterli personel görevlendirilmesi ile, anne ve bebek ölüm oranlarında da büyük bir azalma gerçekleşmiştir. Ebeler, özellikle 1. basamak sağlık kuruluşlarında yıllarca onurlu hizmetlerini sürdürdükten sonra şimdi de aile hekimliği gibi bir sistemde de vazgeçilmez bir unsur olarak görev yapmaktadır. Onlar sürekli her şeyin maddi karşılık beklemeden neler yapılabileceğinin örneklerini vermektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle ebelerimizin haftasını kutlarım." açıklamalarında bulundu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, İl, Sağlık, Müdürü, Doç., Dr., Sünnetçioğlu;, "Ebeler,, insanüstü, gayretle, çalışıyor",
Haber Yazılımı