Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 13:59
 
Van ilçelerine spor yatırımı sözü
AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüşmesinin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile de görüştü. Görüşmede 5 ilçeye spor yatırımı sözü alındı.
SPOR Haberi
Van ilçelerine spor yatırımı sözü

Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile bir araya geldi. Türkmenoğlu, Van'da gençlerin içinde bulunduğu durumu ve spordaki yatırımları, Bakan Kasapoğlu’na aktardı. Van şehir stadı başta olmak üzere birçok konunun ele alındığı görüşme sonrası açıklama yapan Türkmenoğlu, amaçlarının havanda su dövmek olmadığını, kalıcı eserler bırakmanın derdini taşıdıklarını ifade etti. Bakan Kasapoğlu ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Türkmenoğlu, "Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu'nu Çaldıran Belediye Başkanımız Şefik Ensari ile beraber ziyaret ettik. Ziyaretimizde Çaldıran'a bir yüzme havuzu, üç basketbol sahası ve bir tane de halı saha sözünü aldık. Önümüzdeki hafta Çaldıran’ımıza yapılacak bu yatırımlarımız için protokol imzalanacaktır. Ayrıca Gevaş'a 500 kişilik ve Tuşba ilçemize bin 500 kişilik spor salonu talebimizi ilettik. Bunların dışında Edremit ilçemizde yapılan UEFA standartlarındaki futbol sahası için tribün ve soyunma odaları kompleksi yapımı talebimizi aktardık. Bir de mevcut şehir stadımızın bitişiğindeki amatör futbol kulüplerimizin kullandığı sahamızın yeniden restorasyonunu talep ettik. Amatör futbol takımlarımız için bu stadımızın aktif hale getirilmesinin çok büyük önem taşıdığını da aktardık. İnşallah çok kısa süre içerisinde bu taleplerimiz hayata geçecek" dedi. 
AK Parti olarak Van'da birçok alanda olduğu gibi gençler üzerinde de geniş ve kapsamlı çalışmalar yaptıklarını, bu konuda gençlerin kazanılması için çeşitli programları önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini dile getiren AK Parti Van İl Başkanı Türkmenoğlu, "Siyaset geçicidir. Önemli olan bulunduğunuz mevkide kalıcı eserler bırakmaktır. Bizler parti olarak gençlere çok önem veriyoruz. Gençlerimizin içinde bulunduğu olumsuz durumlarla ilgili tespitlerimizi ilgili makamlarımıza aktardık. İnşallah birçok programımızı önümüzdeki günlerde hayata geçirerek gençler üzerinde etkin olmak istiyoruz" diye konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, ilçelerine, spor, yatırımı, sözü, ,
Haber Yazılımı