Van Ferit Melen İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz, öğrencileriyle düzenlediği canlı etkinlikle tuz seramiği yaptırdı. Korona virüsü salgını nedeniyle eğitime verilen bir hafta aranın ardından Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği EBA TV ile öğrenciler uzaktan eğitim almaya başladı. Van’da da başarılı şekilde süren uzaktan eğitim sistemi, kendilerini mesleğine adayan öğretmenleri öğrencileri için farklı projeler üretmeye sevk etti. Ferit Melen İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz da öğrencileriyle düzenlediği canlı etkinlikle tuz seramiği yaptırdı.  “Amacımız evlerde daha eğlenceli ve verimli zaman geçirmek” Korona virüsü nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçmelerine rağmen öğrencileri ile iletişimlerini sürdürdüklerini belirten Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz, “Öğrencilerimizle ailelerin de katılımı ile düzenlediğimiz uzaktan canlı etkinliğimiz, tahminimden çok güzel geçti. Her bir ailemizle yaptığımız etkinliğin videosu çekildi. Daha sonra videoları birleştirdik ve evde tuz seramiği yapımını bir bütün olarak uygulamalı anlatmış olduk. Burada amacımız korona virüs nedeniyle yapılan uzaktan eğitime hem aktivite ile destek olmak hem de bu süreçte çocuklarımızın zamanını daha verimli geçirebilmelerine katkı sunmak. Böylece evde kendi tuz seramiğimizi de yapmış olduk. Son olarak evde kal Türkiye, hayat eve sığar şeklinde çağrıda bulunmak istiyorum” dedi.
Van Ferit Melen İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz, öğrencileriyle düzenlediği canlı etkinlikle tuz seramiği yaptırdı. Korona virüsü salgını nedeniyle eğitime verilen bir hafta aranın ardından Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği EBA TV ile öğrenciler uzaktan eğitim almaya başladı. Van’da da başarılı şekilde süren uzaktan eğitim sistemi, kendilerini mesleğine adayan öğretmenleri öğrencileri için farklı projeler üretmeye sevk etti. Ferit Melen İlkokulu Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz da öğrencileriyle düzenlediği canlı etkinlikle tuz seramiği yaptırdı. “Amacımız evlerde daha eğlenceli ve verimli zaman geçirmek” Korona virüsü nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçmelerine rağmen öğrencileri ile iletişimlerini sürdürdüklerini belirten Sınıf Öğretmeni Tuğba Yılmaz, “Öğrencilerimizle ailelerin de katılımı ile düzenlediğimiz uzaktan canlı etkinliğimiz, tahminimden çok güzel geçti. Her bir ailemizle yaptığımız etkinliğin videosu çekildi. Daha sonra videoları birleştirdik ve evde tuz seramiği yapımını bir bütün olarak uygulamalı anlatmış olduk. Burada amacımız korona virüs nedeniyle yapılan uzaktan eğitime hem aktivite ile destek olmak hem de bu süreçte çocuklarımızın zamanını daha verimli geçirebilmelerine katkı sunmak. Böylece evde kendi tuz seramiğimizi de yapmış olduk. Son olarak evde kal Türkiye, hayat eve sığar şeklinde çağrıda bulunmak istiyorum” dedi.
53 bin 912 paket kaçak sigara ele geçirildi
53 bin 912 paket kaçak sigara ele geçirildi
Hayatını kaybedenler soğutucu tırlarla taşınıyor
Hayatını kaybedenler soğutucu tırlarla taşınıyor
THY
THY'den flaş koronavirüs kararı! 1 Mayıs'a kadar uzatıldı
İtalya
İtalya'da son 24 saatte 727 ölüm
Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 10:38
 
‘Van Küçük Sanayi Sitesi kapanıyor’
Van Esnaf Sanayi Kooperatifler Birliği (VESKOB) Başkanı Ömer Doğan, Cumartesi gününden itibaren Van Küçük Sanayi Sitesi’ni kapatacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
‘Van Küçük Sanayi Sitesi kapanıyor’

Açıklama yapan Doğan, şu bilgileri paylaştı:

“Van Demirciler ve Geri Dönüşümcüler Küçük Sanayi Sitesi olarak yönetim kurulumuzun aldığı kararla, 28.03.2020 tarihinden itibaren ikinci bir karar alınıncaya kadar sanayi sitemizi kapatıyoruz. 103 işletmemiz ve 2000’nin üzerinde çalışanımızla, evimizde kendimizi izole edeceğiz. Cumartesi günü saat 17.00’de site girişinde yapacağımız açıklama ardından esnafımızla birlikte Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi önünde sağlık çalışanlarımıza destek amaçlı karanfil bırakacağız.” 
Toplu iş yeri kapatma kararlarını Cumartesi günü yapacakları basın açıklamasıyla ilan edeceklerini bildiren site başkanı Ömer Doğan, kapatma kararı için, “Kurumlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza verdiğimiz bir destektir” dedi.

Konuya ilişkin kısa bir bilgilendirmede bulunan Van Demirciler ve Geri Dönüşümcüler Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Doğan şunları söyledi: “ Hükümetimizin çağrısına cevaben almış olduğumuz bir karardır bu. Çünkü ‘sokağa çıkma yasağınızı kendiniz alın diyor’ biz de bütün esnaf olarak bu çağrıya duyarlılık göstermek için kapatıyoruz. Yönetim kurulumuzun aldığı kararla 28.03.2020 tarihinden itibaren ikinci bir karar alınıncaya kadar sanayi sitemizi kapatıyoruz. 103 işletmemiz ve 2000’iin üzerinde çalışanımızla evimizde kendimizi izole edeceğiz. İlk etapta 10 gün kapatıyoruz, sürece bağlı olarak uzatma veya son verme kararımızı alacağız. Bu durum Türkiye’de bir ilk çünkü toplu iş yeri kapatma kararını ilk alan biziz, yani herhangi bir emir veya talimat gelmeden tamamen kendi inisiyatifimizle kurumlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza destek amacıyla bu kararı aldık.” 
Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ‘Van, Küçük, Sanayi, Sitesi, kapanıyor’,
Haber Yazılımı