Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 15:25
 
Van takımı, Türkiye Finali'ne yükseldi
Ağrı’da düzenlenen Okullararası Yıldızlar Voleybol Müsabakalarına katılan Van Özel Çınar Koleji Erkek Voleybol Takımı, rakipleri olan, Hakkâri, Artvin ve Bitlis takımlarını 3-0’lık net skorlarla mağlup ederek elde ettiği grup birinciliği ile Türkiye finale yükselmeyi başardı.
SPOR Haberi
Van takımı, Türkiye Finali'ne yükseldi

Spor Genel Müdürlüğü 2019 faaliyet programında yer alan ve Ağrı Merkez Spor Salonunda Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Siirt ve Van illerinden 22 takım ve 244 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Okullar arası Yıldızlar Voleybol Müsabakalarında Van’ı temsil eden Özel Çınar Koleji Erkek Voleybol Takımı, rakipleri Hakkari, Artvin ve Bitlis takımlarını 3-0’lık net skorlarla mağlup ederek bölge birincisi oldu. Van temsilcisi, ileriki tarihlerde Gaziantep’te yapılacak olan Türkiye Finallerinde ilimizi temsil etme hakkı elde etti.
Van adına katıldıkları Okullararası Yıldızlar Voleybol Müsabakalarında kategorisinde grup birinciliği kazanarak Okullararası Türkiye Voleybol Finallerine katılma hakkı kazanan Van Çınar Koleji'nin Beden Eğitimi Öğretmeni Tekin Çetiner, yaptığı açıklamada. “İlimiz adına katıldığımız Okullararası Yıldızlar Voleybol Müsabakalarında çekişmeli ve zorlu karşılaşmaların ardından takımımız, rakiplerimiz olan Hakkari, Artvin ve Bitlis’i yenerek kategorisinde grup birinciliği elde etti. Takımımız; ileriki tarihlerde Gaziantep’te yapılacak olan Okullararası Türkiye Voleybol Finallerinde ilimizi temsil etmeye hak kazandı. Şimdiden bunun mutluluğunu yaşamaktayız. İlimize ve bizlere bu güzel mutluluğu yaşatan takımımız oyuncularına teşekkür ediyorum. İlimizde voleybol branşına vermiş oldukları desteklerinden ve bu tür müsabakalara katılmamız konusunda her zaman desteklerini yanımızda htiğimiz başta Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Çınar Koleji Okulumuzun değerli yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, takımı,, Türkiye, Finali'ne, yükseldi,
Haber Yazılımı