Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 09:51
 
Van TSO’ya yeni yetki
Van Ticaret ve Sanayi Odası’na (VANTSO) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, geçici ürün taşıma belgesi olan ATA Karnesi düzenleme yetkisi verildi.
EKONOMİ Haberi
Van TSO’ya yeni yetki

Yurt dışında ticaret yapan üyelere düzenlenen ”Geçici Ürün Taşıma Belgesi” ATA Karnesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine tevdi edilmiş bir işlem. TOBB da illerde bu görevi Odalar ve Borsalar Birliğine yetki vererek gerçekleştiriyor. 
Bu kapsamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Van Ticaret ve Sanayi Odası’na ATA karnesi düzenlenmesi yetkisi verildi. Hazırlanan protokol iki kurum tarafından imzalanırken, Van Ticaret ve Sanayi Odası protokol kapsamında belge düzenleyecek bir personel görevlendirildi ve TOBB tarafından düzenlenen eğitimlere katılımı sağlandı. 
Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, ATA Karnesi düzenleme yetkisinin ardından yaptığı açıklamada; “Türkiye’de A sınıfı Akretidasyon sistemini uygulayan bir Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize verdiğimiz hizmet kalitesi ve çeşitliliğini artırmak istiyoruz. Bu nedenle ATA Karnesi düzenleme yetkisi almakla üyelerimize yeni bir hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sınırda bulunan ilimizde bu tür belgelerin düzenleme yetkisini almamız üyelerimiz ve odamız açısından çok değerlidir.” şeklinde konuştu. 

/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, TSO’ya, yeni, yetki,
Haber Yazılımı