Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 16:03
 
Van TSO Yönetim Kurulu Danışma Meclisi, iki konuyu görüştü
Van Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yeni dönemde oluşturulan kurullardan biri olan Van TSO Yönetim Kurulu Danışma Meclisi, Kasım Ayı toplantısını yaptı.
EKONOMİ Haberi
Van TSO Yönetim  Kurulu Danışma Meclisi, iki konuyu görüştü

Van ile ilgili sorunların tespit edilmesi, ilgili kurumlarla görüşülmesi ve çözümü, belirlenen sorunların Van TSO Yönetim Kuruluna aktarılması ve ilgili makamlara ulaştırılması konusunda gündem oluşturularak yapılan toplantıların bu ayki konusu kent içi ulaşım ve kamu kurumlarındaki iş yoğunluğunun azaltılması oldu. 
Van TSO Yönetim Kurulu Danışma Meclisi Kasım ayı toplantısında kent içi ulaşım sorunu ile kamu kurumlarındaki iş yoğunluğunun vatandaşı mağdur ettiği ve bu yoğunluğun azamiye indirilmesi konusu ele alındı. 
Özellikle sabah ve akşam saatlerinde Y.Y.Ü. ile Karayolları kavşağı arasında kalan bölümde yoğun bir trafiğin yaşandığı, bu durumda öğrencilerin okullarına geç kaldığı yada saatlerce Kampüs’te araç bekledikleri, aynı zamanda o güzergahda bulunan işyerine giden çalışanlar ve işyeri sahiplerinin mağduriyet yaşadığı belirtilirken, bu sorunun temelin de çevre yolunun olmamasının yattığına vurgu yapıldı.  
Van TSO Yönetim Kurulu Danışma Meclisi’nde ele alınan bir diğer konu da kamu kurumlarındaki iş yoğunluğu oldu. Nüfus Müdürlüğü, Tapu Müdürlükleri vb bazı kamu kurumlarında vatandaşların saatlerce tek işlem için beklediği ve bu durumun birçok vatandaşı mağdur ettiğine işaret edildi. Kamu kurumlarındaki iş yoğunluğunun azamiye indirilmesi, vatandaşların kurumlarda rahat işlem yapabilmesinin sağlanması talep edildi. Bu konuda ilgili makamların tedbir alması istendi. 
Toplantıya başkanlık eden Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, “Yeni dönemde oluşturduğumuz Yönetim Kurulu Danışma Meclisimiz; yönetim kurulumuza Van’da ekonomik konular, sosyal ve kültürel konularda danışmanlık yapmaktadır. Amacımız katılımcı yönetişim anlayışını hakim kılmaktır. Van TSO’nun seçilen ve üyemiz olan herkesi yönetime dahil etmektir. Bu nedenle Yönetim Kurulu Danışma Meclisimiz, Van’da yaşanan sorunların tespit edilmesi ve çözümleri için bizlere yol göstericilik yapmaktadır. Bu ayki toplantımızda ele alınan konuları Yönetim Kurulu olarak biz de değerlendirip, ilgili kurumlarla çözümü noktasında görüşmeler yapacağız” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, TSO, Yönetim, , Kurulu, Danışma, Meclisi,, iki, konuyu, görüştü,
Haber Yazılımı